„Kriminalisté z ústecké hospodářské kriminálky tentokrát čelili silnému protivníkovi, když proti nim stál věštec s magickými schopnostmi. V akci s krycím názvem Černokněžník zadrželi v minulém týdnu jednatřicetiletého muže, který prostřednictvím internetu, pod nejrůznějšími profily jako 'Kartářka, věštica Verunka' a 'Gabriel esoterik, Čaroděj', nabízel ezoterické služby, magické rituály a věštění budoucnosti. K překvapení kriminalistů si však jejich příchod nevyvěštil a při zadržení byl viditelně zaskočen,“ líčila mluvčí ústeckých policistů Veronika Hyšplerová.

Při výslechu výtečník připustil, že žádný materiál nenakoupil a téměř veškeré prostředky užil k financování své hráčské vášně. Před několika dny si tento 31letý muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin podvodu, přičemž v případě prokázání vinny mu hrozí trest odnětí svobody v délce od dvou do osmi let. 

Ilustrační fotografie.
Převaděč odpověděl na inzerát, chtěl si přivydělat. Celníci ho chytili u Ústí

„Kriminalisté apelují na všechny, nejenom ženy, ale i muže, aby zvážili důvěryhodnost podobných služeb. Zároveň žádají případně další poškozené, kteří naletěli tomuto čarodějovi, aby se přihlásili policistům na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně,“ dodala mluvčí Hyšplerová.