Konkrétně v menším a relativně klidnějším Libereckém kraji 10 334 a v rozlehlejším Ústeckém kraji s více problémovými okresy, policisté vyšetřovali zatím 19 763 nahlášených případů.

Pokles útoků

Slovo „jenom" má své opodstatnění, protože došlo k poklesu kriminality:

V Libereckém kraji v roce 2014 policie evidovala 11 645 útoků na občany a majetek, letos do konce listopadu jenom 10 334. Ve větším Ústeckém kraji loni policie evidovala 24 445 útoků a letos 19 763.

V průběhu roku jsme informovali o mírném poklesu trestné činnosti. Sice lidé a firmy, tedy oběti více než 30 000 útoků, nemají důvod k optimismu, ale jisté je, že nárůst kriminality se zastavil a dochází k mírnému snižování počtu nahlášených nezákonných činů.

Meziroční pokles

Z přiložené tabulky je zřejmé, že v Ústeckém kraji došlo k poklesu loupežných útoků. Velmi razantní je pokles především v teplickém okresu.

V kriminalitou více zatíženém Ústeckém kraji poklesl počet ukradených dvoustopých vozidel o třicet procent a v děčínském okresu dokonce o polovinu. Na druhém místě v poklesu krádeží aut je sice Teplicko, ale stále je na prvním místě v počtu odcizených vozidel.

Nejedná se ale o plošný pokles. Například loni v Libereckém kraji za 11 měsíců policie evidovala 665 ukradených dvoustopých vozidel a letos za stejné období 549.

Došlo sice k poklesu, ale např. v libereckém okresu bylo letos ukradeno tolik vozů jako v několika okresech Ústeckého kraje dohromady 279 vozidel.