Cílem jednoho lupiče se stala pobočka sítě Sberbank. „K přepadení naší pobočky došlo. Naštěstí nebyl nikdo zraněn, ani zaměstnanci, ani klienti,“ potvrzuje událost mluvčí společnosti Radka Černá. Banka je pro klienty dnes normálně otevřená.

Lupič nebyl podle sdělení policie ozbrojený. „Pachatel přistoupil k zaměstnankyni a požadoval vydání peněz,“ popisuje mluvčí Ústecké policie Veronika Hyšplerová. Zda si lupič odnesl požadovanou sumu, policie nechtěla komentovat. „Více informací zatím s ohledem na vyšetřování nebudeme poskytovat,“ doplňuje Hyšplerová.

Podezřelý z přepadení banky v centru Ústí nad Labem.
FOTO: Policie vyšetřuje přepadení banky v centru Ústí, pachatel měl roušku

Po lupiči policie stále pátrá, bezpečnostním kamerám se podařilo zachytit pachatelovu tvář. Přestože má roušku, je jeho obličej dobře rozeznatelný. Policie proto vyzývá na pomoc i veřejnost, která by jí se ztotožněním muže mohla významně pomoci. „Ihned ve středu při zveřejnění výzvy se nám ozvalo několik oznamovatelů a jejich podněty se vážně zabýváme,“ dodává mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Pokud máte poznatky, které by mohly vést v dopadení pachatele, obraťte se na linku 158. Informace také přijímají všechny policejní služebny.

Hejtman Oldřich Bubeníček a jeho první náměstek Martin Klika po zasedání krizového štábu 14. dubna.
Deset milionů pro podnikatele na Ústecku. Kraj chce přidat k podpoře od státu