Jak zasahující strážníci uvedli, zraněný muž tvrdil, že ho přepadli čtyři muži. Ti mu prý odcizili boty a peněženku i s doklady. Řekl, že z místa činu poté utekli. Vzhledem k okolnostem celé události přivolali strážníci městské policie na místo hlídku Policie ČR. Ta si celý případ převzala k dalšímu šetření.

"Když jsme na místo dorazili, 44letého muže ošetřovali záchranáři. Muž byl velmi silně opilý, nebyl schopen komunikace a neudržel se na nohou," řekla tisková mluvčí policie Veronika Hypšlerová. Poté, co záchranáři muže ošetřili, vyrazili policisté do hospod a barů na Mírovém náměstí, aby zjistili okolnosti incidentu.

"V jednom z barů muž opravdu před tím byl. Podle kamerových záznamů, které policisté zhlédli, se dostal do konfliktu s jiným mužem, od kterého dostal ránu do obličeje," dodala Hypšlerová, která také uvedla, že podle kamerových záznamů muž v silné opilosti cestou z baru několikrát upadl. Informace o přepadení čtyřmi muži tedy nejsou prokazatelné a policie incident vyšetřuje jako podezření z přestupku.