Podle mluvčí policie Veroniky Hyšplerové byli Syřané skryti v nákladovém prostoru vozu, který byl upraven pro tento účel. „Při bližším pohledu do vozidla bylo zřejmé, že se uvnitř nachází větší počet osob, než je povoleno. Policisté se rozhodli vozidlo před sjezdem na Petrovice zastavit a zkontrolovat. Vozidlo řídil 38letý cizinec, který byl vyzván k prohlídce vozidla. Kontrolou bylo zjištěno, že se ve vozidle tísnilo 28 dospělých osob a dvě děti státní příslušnosti Sýrie. Policisté řidiče vozidla zadrželi a převezli do policejní cely, protože bylo na místě podezření, že se jedná o převaděče. Syřané byli zajištěni,“ uvedla mluvčí.

Z výslechu řidiče vyšlo najevo, že tyto osoby naložil do vozidla na blíže neupřesněném místě i přesto, že věděl, že nemají žádné dokumenty opravňující je ke vstupu a pobytu na území České republiky. „Poté je vezl přes celé území našeho státu a snažil se s nimi nedovoleně překročit státní hranice do Německa,“ uvedla Hyšplerová. Řidič vozu byl zadržen a obviněn z trestného činu organizovaného pašování lidí.

Na Střekově si řidiči nově budou muset od září za parkování zaplatit
Na Střekově si řidiči nově budou muset od září za parkování zaplatit

V současné době je řidič stíhán pro trestný čin Organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. V případě prokázání viny mu hrozí až 8 let vězení. Na obviněného byl podán návrh na vzetí do vazby. Všichni Syřané budou vráceni na území Slovenska.

Podobných případů se na tomto úseku dálnice D8 objevilo v poslední době více. Na jejich odhalení často spolupracují policisté z obou stran hranice. Ten aktuální vyčnívá množstvím přepravovaných osob.