Na řidiče BMW kápla policejní hlídka koncem října dvě hodiny po půlnoci v centru Ústí. Muž nereagoval na výzvu k zastavení a namířil si to Bělehradské ulice. I tady se ho pokoušela zastavit další hlídka. Neúspěšně. „Navíc bez toho, aniž by omezil rychlost, do jednoho z policistů najel. Ten naštěstí stačil uskočit, a tím si možná i zachránil život," uvedla ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Řidiče se povedlo zastavit policistům až v Malečově. „Odmítl dechovou zkoušku i lékařské vyšetření. Za útok na policistu, tedy za trestný čin, mu hrozí trest odnětí svobody až do výše 6 let," doplnila Veronika Hyšplerová.

Podle policejních statistik došlo na Ústecku od začátku roku do konce října k 10 útokům na policisty a 6 na městské strážníky. Útočníci byli často pod vlivem alkoholu či drog. „Kritické jsou víkendy. Na ně připadá celorepublikově 30 až 40 procent útoků. Nejvíce se jich odehraje na severu Čech, v Praze a na Severní Moravě. Zhruba ke čtvrtině útoků dochází při běžné kontrolní činnosti, tedy silničních kontrolách nebo kontrolách dokladů. Policisté jsou často napadáni i při řešení případů výtržností, domácího násilí a při zákrocích proti osobám pod vlivem alkoholu v restauracích," uvedl policejní psycholog Josef Kovářík.