Příčinou bylo násilné vniknutí zlodějů do elektrické měnírny. Proto na místo přijela policie. Zloději zde měli chuť na železo. Náhlá „porucha" vyřadila trať z činnosti od 10.55 do 11.07 hod.

Policistům nájezd zlodějů připomínal sobotu 14. září. Tehdy na trati mezi stanicemi Chomutov a Kadaň - Prunéřov na žádost policie železničáři vypnuli trakční vedení nad kolejemi, protože v měnírně elektrického proudu mohl být zloděj. O půl osmé ráno došlo k signalizaci narušení objektu, ale policie nikoho neobjevila.

Tentokrát měli zloději smůlu. Policisté přijeli na místo v okamžiku, kdy se zloději vlámali do objektu. Byli zadrženi a odvezeni na policii k výslechu. K dalšímu útoku zlodějů došlo v uplynulý pátek odpoledne v 15 hodin. Na hodinu a půl měli železničáři poruchu na zabezpečovacím zařízení v oblasti Lovosice jih kvůli krádeži lan v kolejích. Tím nájezdy neskončily, protože policie v Lovosicích eviduje ještě krádež v téže drážní lokalitě. V sobotu o půl druhé odpoledne někdo ukradl opět lana v kolejišti.

Ale vraťme se ještě k pátku. Na Mostecku v Třebušicích zbývalo jenom půl hodiny do půlnoci, když železničáři zjistili, že jim nefunguje přenosová síť pro počítačová data a jsou hluché také telefony. Bodejť by ne, když policie musela kvůli tomu vyjíždět k nahlášenému podezření z krádeže kabelů.

Nelze vynechat i další oblíbené místo zlodějů, rozsáhlé nádraží Ústí n. L. západ.

V sobotu půl hodiny před polednem se zde zloděj odhodlal ukrást v kolejišti kabely. Získal trochu mědi a přitom ochromil několik zabezpečovacích zařízení. Způsobená porucha trvala ještě během pondělí.