Brutální lupič patřil mezi „velké hrdiny". Odvážil se přepadnout jenom seniorky narozené v letech 1932, 1929 a 1927. První ženu přepadl 27. srpna 2012 odpoledne v Lounech v areálu městského hřbitova. Napadl ji zezadu, když se skláněla nad hrobem. Strčil do ní, spadla na hrob. Lupič jí sebral vedle položenou kabelku a ujel od hřbitova vozem Citroen Xantia. Z peněženky vybral 1600 korun a potom ji odhodil. Celkově ženě způsobil škodu za 2640 korun, ale také zranění, včetně pohmoždění žeber. Pro seniorku to znamenalo na několik týdnů nepříjemné zdravotní problémy.

Těžké zranění

Druhou ženu přepadl 15. listopadu 2012 u obchodního centra Kaufland. Chtěl seniorce zezadu sebrat kabelku, ale ona ji oběma rukama bránila. Nakonec skončila na zemi a kabelku pustila. Útok měl za následek vymknutí levého ramene a zlomeninu v oblasti pažní kosti. Při pokusu vstát se ještě udeřila do hlavy a utrpěla tržnou ránu s prasklinou lebeční kosti.

Lupič utekl s kabelkou do prostoru bývalých kasáren, z kabelky vybral 1200 korun a potom ji odhodil.

„Znamenalo to, že došlo k loupeži s těžkou újmou na zdraví, s významným omezením na obvyklém způsobu života a doba léčení přesáhla šest týdnů. Kromě toho způsobil seniorce škodu téměř 1800 korun," uvedla Helena Pšeničková, vedoucí kriminalistů na ústeckém krajském ředitelství policie v Ústí nad Labem.

Třetí útok

O pět dnů později muž přepadl dopoledne kolem půl jedenácté téměř na stejném místě u Kauflandu opět seniorku. Jak jinak, než že zaútočil zezadu, aby se zmocnil látkové tašky. Scénář útoku byl stejný.

Ženu porazil na zem, sebral jí tašku a utekl do bývalých kasáren. Našel v peněžence jenom 530 korun. Potom tašku se vším, co v ní bylo, odhodil. Seniorce způsobil škodu nejméně 735 korun a lehké zranění.