Trest tří let podmíněně odložený na 5 let a dohled si ve čtvrtek 21. července vyslechla u ústeckého krajského soudu Vladimíra T. Senát se shodl s žalobkyní, že 37letá bývalá prostitutka z Teplicka nechala v létě 2019 vyfotit stálého zákazníka z Německa její čtyřleté nahé dítě v erotických polohách. „Vydala dítě k výrobě pornografického díla,“ shrnula o obžalované soudkyně Kamila Krejcarová s tím, že kromě obchodování s lidmi ohrožovala výchovu dítěte. Žena to popírala a i po rozsudku si nechala lhůtu na případné odvolání.

Vladimíra T. vinila klíčovou svědkyni, že se jí chtěla pomstít kvůli bagatelní finanční půjčce. Fotky samotné měly být podle svědkyně na displeji Němcova mobilu. Snímky se nenašly, stejně jako cizinec. „Nahé focení“ ale potvrdil samotný chlapec. Znalkyně z oboru psychologie jeho výpověď podpořila s tím, že by si něco takového nebyl schopný vymyslet.

Vladimíra T. u krajského soudu v Ústí nad Labem
Smutný příběh „z trasy“. Prostitutka předhodila kunčaftovi své čtyřleté dítě

Asi 40letý Němec měl z okna auta podobného Nissanu Navara ukázat fotky klíčové svědkyni s tím, jestli mu nechce poskytnout jejího syna na podobné focení. „Byl na nich nahý nezletilý. Byl vidět zadeček a přirození,“ vylíčila svědkyně, kterou to šokovalo a pohrozila muži policií. Ujel, ona pak o věci řekla příbuzným Vladimíry T. a ti i policii.

Další výpovědi naznačují, že taková věc nemusela proběhnout jedinkrát. Žalobkyně Lenka Letáčková navrhla trest 3 roky podmíněně odložený na 5 let a dohled. Obhájce chtěl pro ženu zproštění viny pro nedostatek důkazů. „Celou záležitost si vymyslela, měla zášť vůči mé klientce,“ řekl o klíčové svědkyni advokát Karel Kýček.

Soudkyně ale označila tuto výpověď za stěžejní. „Byla očitým svědkem, viděla obě fotky na displeji fotoaparátu neustaveného německého státního příslušníka,“ popsala Krejcarová. „Soud nemá důvod výpovědi nevěřit. Je v souladu s dalšími důkazy,“ dodala předsedkyně senátu. A poukázala zejména na výpověď nezletilého v přípravném řízení. Ten popsal, jak ho matka svlékla a pán vyfotil.