Senát ho poslal na šest let do věznice s ostrahou za loupež, krádež ve spolupachatelství, neoprávněné užívání cizí věci a další krádeže. Rozsudek je již pravomocný.

Badi se předloni v prosinci neúspěšně pokusil oloupit barmanku v ústecké Hrnčířské ulici, když ji nejdříve udeřil pěstí a chtěl jí vytrhnout tablet. Žena se i s pomocí dalšího hosta ubránila. O několik dní později zkusil s komplicem odjet z centra města ukradeným vozem Suzuki Wagon. To se jim nepodařilo, vůz aspoň vykradli a Badi auto zapálil. Při následnému požáru zasáhl oheň i vedle stojící VW Sharan, poškozeny byly prostory společnosti Xeroco a budova Finančního úřadu pro Ústecký kraj. Celková škoda se vyšplhala na zhruba 110 tisíc korun. Ještě před zatčením měl podle tvrzení svého dlouholetého kamaráda ukrást jeho mobilní telefon v ceně několika stokorun.

Mladík již byl i přes svůj nízký věk třikrát soudně trestán, nyní si odpykává jiný trest ve věznici Nové Sedlo na Žatecku.

Shodou okolností jde o téměř jmenovce Nikolase Badyho, známého pod přezdívkou „tyran z Krupky“. Ten nejdříve s komplicem málem umučil a znásilnil dvanáctiletého chlapce a poté spáchal několik dalších násilných trestných činů. 

Tomáš Prchal