Rázlovi nyní vrchní soud snížil trest z osmi na sedm let, dvěma jeho kumpánům naopak potvrdil čtyři a šest let vězení. Třetí senior vyvázl s podmínkou, přestože mu původně krajský soud vyměřil tří roční vězení. Verdikt je pravomocný, odsouzení se mohou ještě odvolat k Nejvyššímu soudu.

Samotný únos se odehrál 21. ledna 2016. Trojice důchodců ve věku 69, 71 a 73 let s vidinou snadno vydělaných peněz kývlo na zadání 55letého Petra Rázla a uneslo před jednou z ústeckých školek ženu. Rázl za to každému z nich přislíbil 30 tisíc korun, sám údajně požadoval po expříteli unesené ženy celý milion.

Smog. Ilustrační foto.
V Ústeckém kraji opět platí smogová situace

Ženě se senioři představili jako policisté, dokonce jí ukázali falešné makety služebních odznaků. Poté už následoval únos jako z amerického filmu. Ženu strčili do fabie, spoutali ji a přes hlavu hodili svetr, který ovázali lepicí páskou. Jeden ze seniorů navíc ženě prohledal kabelku a ukradl jí peníze a parfém.

Důchodci následně ženu několik hodin drželi v hájence v Krásném Lese na Ústecku. Když se ale senioři od iniciátora únosu dozvěděli, že po nich pátrá policie a že výkupné žádné nedostanou, ženu odvezli zpátky domů.

Ilustrační foto.
Prostitutky v Ústí budou mít utrum. Vyhláška je vyžene z ulice