Rázlovi nyní vrchní soud snížil trest z osmi na sedm let, dvěma jeho kumpánům naopak potvrdil čtyři a šest let vězení. Třetí senior vyvázl s podmínkou, přestože mu původně krajský soud vyměřil tří roční vězení. Verdikt je pravomocný, odsouzení se mohou ještě odvolat k Nejvyššímu soudu.

Samotný únos se odehrál 21. ledna 2016. Trojice důchodců ve věku 69, 71 a 73 let s vidinou snadno vydělaných peněz kývlo na zadání 55letého Petra Rázla a uneslo před jednou z ústeckých školek ženu. Rázl za to každému z nich přislíbil 30 tisíc korun, sám údajně požadoval po expříteli unesené ženy celý milion.

Ženě se senioři představili jako policisté, dokonce jí ukázali falešné makety služebních odznaků. Poté už následoval únos jako z amerického filmu. Ženu strčili do fabie, spoutali ji a přes hlavu hodili svetr, který ovázali lepicí páskou. Jeden ze seniorů navíc ženě prohledal kabelku a ukradl jí peníze a parfém.

Důchodci následně ženu několik hodin drželi v hájence v Krásném Lese na Ústecku. Když se ale senioři od iniciátora únosu dozvěděli, že po nich pátrá policie a že výkupné žádné nedostanou, ženu odvezli zpátky domů.