Zpráva se dostala také k vedení Neštěmic, pod které Mojžíř spadá. „Ohromně mě to překvapilo, je to strašlivá událost. Znám rodinu, ve které se to stalo. Znám napadeného a zraněného člověka,“ řekla starostka neštěmického městského obvodu Yveta Tomková. Podrobné informace o případu prý ale nemá. Podle informací Ústeckého deníku vyjela 24. prosince na místo incidentu jednotka z kriminálního oddělení. „Bližší informace k události, která se stala v Mojžíři, nebudeme zveřejňovat,“ sdělila ve čtvrtek policejní mluvčí Šárka Poláčková. „Stíhání obviněného je vedeno vazebně,“ doplnila v pátek.

Zraněného muže na Štědrý den převezli záchranáři do ústecké nemocnice, rozsah zranění ale nespecifikovali.  „Ano, tuto skutečnost mohu potvrdit. Bližší informace vzhledem k probíhajícímu policejnímu vyšetřování sdělovat nebudu,“ doplnil mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Podle ústecké městské policie je tento čin spíš anomálií, podobný případ tam strážníci nezaregistrovali dlouhou dobu. „Myslím, že se jedná o první případ pokusu o vraždu v této lokalitě za posledních deset let. Tento případ s celkovou bezpečnostní situací v městském obvodu nesouvisí,“ přiblížil ředitel městské policie Pavel Bakule.

Podle jeho názoru je v Mojžíři v poslední době relativně klid. „Z hlediska veřejného pořádku se situace v Mojžíři v letošním roce zlepšila. Nemyslím si, že bychom sem jezdili častěji než do jiných částí města. V této lokalitě máme zvýšené množství asistentů prevence kriminality, kteří nám pomáhají,“ popsal Bakule.

Podobný názor má také starostka Tomková. „Tohle nemá s celkovou bezpečností v Mojžíři vůbec nic společného. Šlo o rodinný konflikt, který by se mohl odehrát kdekoliv jinde,“ podotkla.

Někteří místní obyvatelé se však příliš bezpečně necítí. „Večer raději ven moc často nevycházíme. Nejhorší je situace u obchodů. Posedávají tam divní lidé, popíjí alkohol a otravují ostatní,“ sdělil Petr Novotný, který byl kousek od domu, ve kterém se rodinné drama odehrálo, na procházce se psem.