Sérii vloupání do deseti objektů má na svědomí 35letý cizinec. Jeho řádění na Ústecku a Chlumecku trvalo půl roku. Nakonec na sebe upozornil sám. 

"Policisté při pátrání po pachateli prohlédli desítky hodin kamerových záznamů. Podařilo se jim natipovat místo, kde by se mohl nacházet. Jednalo se o ubytovnu na Ústecku. V rámci zesílených nočních hlídek se podařilo zadržet 26letého muže, který měl rovněž z touto sériovou trestnou činností dost společného. Při výslechu se kriminalistům přiznal ke vloupání do tří chat," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Po hlavním pachateli se ale slehla zem. Kriminalisté vyhlásili celostátní pátrání.

Josef P. u ústeckého krajského soudu 18. srpna 2021.
Prasklo to ve mně, řekl muž z Mostu k vydírání družky zabitím jejich dítěte

Štěstí měli po zhruba dvou týdnech policisté z České Lípy. Podezřelého zastavili při noční dopravní kontrole. Cizinec místo spolupráce začal ujíždět. "Ve vozidle byly následně nalezeny věci, které pocházely z trestné činnosti. I při následné domovní prohlídce v ubytovně, kde pachatel bydlel, bylo nalezeno 66 věcí pocházejících z trestné činnosti spáchané na Ústecku. Jednalo se například o pět jízdních kol," přiblížila mluvčí Hyšplerová. 

Nyní čelí zloděj obvinění z trestného činu krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Soud ho poslal do vazby.