Ženám sliboval společnou budoucnost, místo toho jim zlomil srdce a obral je o miliony korun. Před ústeckým krajským soudem v pátek 16. února pokračuje obří proces plný lásky, peněz a zlomených srdcí. Sňatkový podvodník Jaroslav Doležal z Prahy podle obžaloby podvedl 32 žen, ze kterých vylákal miliony korun.

Milenky měl po celé republice včetně Ústeckého kraje. Vykutálený Don Juan se s ženami seznamoval po internetu, kde vystupoval pod přezdívkou Daaky. Následně se s nimi scházel a postupně z nich lákal peníze. Celková škoda se podle státního zástupce vyšplhala k 18 milionům korun.

Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem.
Ústí má 2 nominace na Thálie. Dita Hořínková a Martin Šrejma mají šanci na cenu

Český Casanova vedl desítky paralelních vztahů, většina z žen ho považovala za svého partnera. “Půjčila jsem mu 120 tisíc. Zamilovanost dělá své, ani sama nevím, proč jsem to dělala,” řekla například u soudu Vladimíra, jedna z poškozených. Doležal zplodil celkem 11 dětí, několik z nich má právě i s podvedenými ženami. Peníze si ale nenechal, všechny je prosázel, protože je gambler.

Případy se odehrály v letech 2009 až 2017, jako první oznámila případ žena z Děčína. “Chtěl bych se omluvit za všechno, co jsem způsobil, měl jsem problémy a takhle to dopadlo. Nikoho jsem nechtěl okrást ani podvést. Všechno mě to mrzí,” uvedl u soudu. Doležal pracoval jako učitel, ale rovněž v minulosti jako vězeňský dozorce. Život za mřížemi teď zřejmě pozná i z druhé strany. Za podvody mu hrozí až 10 let vězení.