Soud totiž po dokazování překvalifikoval trestný čin na pokus o těžké ublížení na zdraví. „Nepodařilo se prokázat subjektivní úmysl a hlavně srozumění s možným těžkým následkem jejího činu,“ přiblížil výrok předsedy senátu Romana Felzmanna mluvčí krajského soudu Jiří Barč s tím, že rozsudek dosud nenabyl právní moci.

K osudné události došlo při partnerské hádce zkraje tohoto roku. Po probuzení leželi v posteli a bavili se, co budou dělat. „Měla jsem jít nakoupit, ale nechtělo se mi samotné. Nadával mi, že jsem netáhlo. Já mu odvětila do debilů. Pak řekl: bůh ví, jestli se mi nekurvíš, já na to, že je paranoidní blázen,“ líčila žena. Pak vstala z postele a šla k asi dva metry vzdálené kuchyňské lince loupat brambory.

Když muž řekl, že kvůli její lenosti mají hlad i jejich psi, vybuchla a zatmělo se jí před očima. Ohnala se za sebe nožem, údajně aniž by někam mířila. Když se za okamžik na druha ohlédla, nůž v sobě už neměl, vytáhl si ho. Zavolala záchranku, vrtulník s raněným letěl na ústecké traumacentrum. Po několikadenní hospitalizaci ho propustili do domácího léčení, které trvalo asi dva měsíce.

Obžalovaná Vendula Králíková u ústeckého soudu
Partnerská hádka skončila ranou nožem v břiše. Za pokus o vraždu žalují ženu

Žena trvala na tom, že nůž po svém 28letém příteli hodila, a ne že jej bodla. S mužem prý předtím měli tři roky hezký harmonický vztah. „Bylo to vlastně hezké i v ten den, kdy se to stalo. Ale pak přišla ta hádka,“ konstatovala žena.

O idylce a nešťastné náhodě vypovídal před soudem i partner Králíkové. „Měli jsme krásný, idylický vztah,“ řekl s tím, že jen občas na ni trochu žárlil. „V životě by mi nechtěla ublížit,“ ujišťoval muž soud.