Trojici mužů zatkla Národní protidrogová centrála a skončili ve vazbě kvůli podezření z prodeje drog.

Vše mělo začít 28. listopadu 2014, kdy městský zastupitel a učitel základní školy Marcel Cichý prostřednictvím SMS zprávy nabídl Tomáši Tóthovi k prodeji marihuanu a potom s Ladislavem Cichy domluvil možnosti obchodu. Tvrdila to ve středu v obžalobě státní zástupkyně u ústeckého krajského soudu.

Pokud jde o učitele Cichého, začátkem listopadu 2015 byla jeho vazba prodloužena, ale podal si proti tomu stížnost. "Nakonec mu bylo vyhověno, opustil vazbu a je pod dohledem probační služby," potvrdil Ivan Elischer, soudce pražského vrchního soudu.

Organizovaná skupina

Všichni tři obžalovaní popřeli před soudem, že by dodali na Slovensko nějaké drogy.

Podle obžaloby jde o kauzu mezinárodní (česko – slovenské) skupiny prodávající marihuanu a pervitin.

Trojici bratranců hrozí trest odnětí svobody na 10 až 18 let, protože jsou obžalováni jako členové organizované skupiny v počtu nejméně 5 lidí, a ve spojení s dalšími osobami na území více států.

Údajně ve skupině plnil vůdčí úlohu pedagog Marcel Cichý. Měl to říci kriminalistům jeho spolupachatel a bratranec Pavel Kišš. Má to být prý patrné i ze záznamů telefonních hovorů, protože pedagog domlouval dodávku drog. Několikrát se měl dotazoval slovenského odběratele na datum příjezdu pro drogu do Trmic.

Hlavní líčení bude pokračovat v lednu výslechy svědků.