Nejdřív 14letou dívku zneužil, pak ji začal na sex prodávat dalším. To je v kostce důvod, proč ve čtvrtek 21. ledna přivedla eskorta z vazby k ústeckému krajskému soudu 23letého muže. Temperamentní mladík z Kadaně ale odmítá, že by dívku na přelomu let 2018 a 2019 asi během půl roku stihl nejméně třicetkrát nabídnout dělníkům. Měli být vietnamského a zejména nepálského původu a pracovat hlavně v továrně v sousedním Klášterci nad Ohří.

Za pohlavní zneužití, ohrožování výchovy a obchodování s nezletilou hrozí až 12 let vězení muži, který musel venku na svobodě zanechat partnerku a jejich malé dítě.

Dívka s ním podle výpovědi z přípravného řízení souložila například na podlaze v koupelně nebo na sedadle auta dobrovolně. To ale z obžalovaného nesnímá vinu, když věděl, že jí v té době ještě nebylo patnáct let. Daleko závažnější však je, že ji měl v tak nízkém věku vést k prostituci. Klienty jí měl sám vyhledávat, vozit ji za nimi a sám vybírat úplatu za sex. Jak popsala státní zástupkyně Simona Konopáčová, nejprve při tom zneužil svého vlivu na poškozenou. „A později, když vyjádřila nechuť a nesouhlas v prostituci pokračovat, nezletilé opakovaně hrozil tím, že ublíží jí samotné nebo její matce,“ dodala žalobkyně. Jak vyplynulo z obžaloby, za orální sex v autě měli klienti platit 700 korun, pohlavní styk v bytě měl vyjít až na 2 tisíce.

Ilustrační foto.
Z milenců vrazi. I když o život usilují nejbližší, jde to zarazit včas

Mladý muž svou vinu popírá. Podpořit ho k soudu přišli i jeho příbuzní včetně matky. Svými výpověďmi vymalovali poškozenou temnými barvami, přestože ji neznají. Ale jak připomněli, Kadaň je malá. Od té doby, co je muž ve vazbě, se ledasco dozvěděli. Z místních drbů se dohadují, že jde o dívku lehkých mravů, která nemá daleko k alkoholu a drogám, na něž si mohla sama vydělávat prostitucí. Zatímco jejich syn měl prý problém i s tím, když měl symbolicky zapít narození svého dítěte jedinou skleničkou s alkoholem. Příbuzní dokonce upozornili senát na nepříliš povedenou rapovou skladbu s detaily o sexuálním životě poškozené, kterou o ní nazpívali její údajní známí a pověsili na internetový videokanál.

Obžaloba klade muži za vinu, že nenávratně ovlivnil vývoj poškozené navštěvující základní školu. Jak popsala žalobkyně Konopáčová, dívka získala zážitky a zkušenosti, které nepříslušely věku dospívající. A v budoucnu se může chovat promiskuitně anebo vést parazitní způsob života. Podle znalců si poškozená z prostituce odnesla úzkostně depresivní i sebevražedné stavy a zažívá strach o život i z budoucnosti. O způsobu života obžalovaného a o tom, jestli ho vídali s dívkou, mluvilo ve čtvrtek 21. ledna před ústeckým krajským soudem i několik jeho známých z Kadaně. Za ohrádkou byli vesměs nesví, vypovídali vyhýbavě a nepříliš přesvědčivě, někdy i v rozporu s tím, co řekli už dříve v přípravném řízení.

Obžalovaný z pokusu o vraždu v Lounech u soudu v Ústí nad Labem
Dceru viděl zřídka, tak bodal. Ústecký soud řeší, jestli chtěl muž vraždit

Vyslechnutí Nepálci se nepřiznávali k placenému sexu s poškozenou, ani s žádnou jinou ženou v Kadani. Jeden ale vypověděl, že někteří jeho známí si tu kupovali holky na sex. Výpovědí proti tvrzení poškozené přispěl jiný cizinec. Podle ní měl mít na genitáliích zvláštní znamínka. Jak se ale na policejní služebně obratem ukázalo, nebyla to pravda.

Hlavní líčení bylo odročeno na březnový termín. Tehdy by se měl ze soudu v německém Erlangenu videokonferencí spojit s tím ústeckým i klíčový svědek, jeden z Nepálců.

Kadaň si Nepálci oblíbili
V období, které soud projednává, bylo v Kadani kolem 230 Nepálců. Práci jim většinou ve zdejším a okolním průmyslu zprostředkovávala soukromá agentura. Ta je také ubytovávala ve svém objektu, nebo jim našla jiné bydlení ve městě. Podle zdrojů Deníku Nepálci často berou práci na severu České republiky jen jako přestupní stanici za vyššími výdělky u sousedů v Německu.