Zástupce ředitele městské policie Jan Novotný uvedl, že v odpoledních hodinách zatelefonoval na tísňovou linku 156 muž, který sdělil, že v ulici Šrámkova u točny trolejbusu se nachází silně podnapilý člověk, který se nemůže hýbat.

„Na místo okamžitě operační důstojník vyslal hlídku strážníků, která zjistila, že se jedná o Karla U.(1931). Vzhledem k silné podnapilosti nebylo s mužem možno komunikovat a hrozilo jeho podchlazení. Strážníci přivolali rychlou záchrannou službu, která si dotyčného odvezla do Masarykovy nemocnice k vyšetření. Jelikož jmenovaný měl u sebe psa (vlčák), musel být na místo přivolán psovod městské policie, který psa naložil do odchytového vozidla a odvezl ho  dočasně do městského útulku," řekl Novotný.

Po vyšetření a propuštění z nemocnice muže hlídka odvezla do místa bydliště. „Zde se po otevření bytu, vyvalil na strážníky hustý štiplavý dým. Strážníci odstavili s plotny hrnec s pálícím se kuřetem a vyvětrali celý byt.  Hlídka strážníků zůstala s jmenovaným doma až do doby, kdy dotyčný byl schopen se sám o sebe postarat a poté  mu psovod domů přivezl jeho psa," dodal zástupce ředitele.

Další případ museli řešit strážníci hned následující noc. „Na Masarykovu vyjela  hlídka strážníku, kterou si přes tísňovou linku městské policie zavolal muž a požadoval lékařské ošetření.  Po příjezdu hlídky na místo zde byl zjištěn pan  David H.( 1984),  který hlídce uvedl, že se zranil na levé dlani a chtěl si zavolat lékařskou pomoc, když v tu chvíli k němu přiskočil neznámý  muž, vytrhl mu  z ruky mobilní telefon, rovněž peněženku s doklady a hotovostí cca 600 korun. Strážníci muži zranění na ruce  ošetřili a přes operační středisko  na místo přivolali hlídku PČR, která  si celý případ převzala k dořešení," dodal Jan Novotný.