V neděli 26. dubna byly na žádost operačního střediska městské policie vyslány hlídky strážníků do prostor ulic Stará a Hornická, kde se dle oznamovatele měl pohybovat muž se sebevražednými úmysly.  Tuto informaci obdrželo operační středisko z tísňového volání  linky bezpečí, kam telefonoval právě sám dotyčný, a který se zaměstnancem  linky bezpečí ještě telefonicky stále komunikoval.

„Z tohoto důvodu hlídky strážníků  zahájily pátrání po muži s telefonem, ačkoli  nebyl znám popis osoby. Při projíždění ulicí  Stará, směrem ke křižovatce s ulicí Hornická si jeden ze strážníků všiml neznámého muže, který stál u domu,  s někým telefonoval a jeho pohled   směřoval do vyšších pater domu. Jelikož si hlídka  nevšimla nikoho, kdo by z budovy na danou osobu jakýmkoli způsobem reagoval, pojali strážníci podezření, že by se mohlo jednat o hledaného muže,“ řekl Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Soud poslal 56letého muže, co přepadl banku v centru Ústí nad Labem, do vazby.
FOTO: Soud poslal do vazby muže, který přepadl banku v centru Ústí

Strážníci zkusili štěstí a dotyčného muže oslovili s tím,  aby jim řekl,  komu a proč telefonuje. Muž  hlídce podal svůj mobilní  telefon se slovy, že telefonuje s pracovníky linky bezpečí.  Z tohoto důvodu hlídka  muže vyzvala k prokázání totožnosti.  Lustrací bylo zjištěno, že se jedná o muže středního věku, bytem Březnice. Strážníci se spojili s pracovníky linky bezpečí a po krátké konzultaci jim bylo sděleno, že se jedná o hledanou osobu.  

„Vzhledem k těmto  okolnostem  byla na místo přivolána zdravotní záchranná služba, která si muže za asistence strážníků převezla do Masarykovy nemocnice k vyšetření,“ dodal Novotný.