Tato scéna se sloužícímu strážníkovi zdála podezřelá, poslal proto na místo nejbližší hlídku. Ta muže zastavila v ulici V Jirchářích, před prodejnou lahůdek. Strážníci se ptali, co na ulici pohledávají v době zákazu vycházení a kam mají namířeno. „Dále se hlídka jednoho z mužů zeptala, čí je koloběžka a zároveň trojici vyzvala k prokázání totožnosti. Jednalo se o muže středního věku z Trmic. Ostatní dva zadržení tvrdili, že dotyčného pouze potkali a náhodou měli společnou cestu, protože stejně nemají kam jít,“ uvedl Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Při řeči o koloběžce byla trojice zjevně nervozní a začala se vymlouvat, že ji jeden z mužů nalezl ve křoví v ulici Velká Hradební, nebo u jedné z garáží u K Centra. „Po těchto rozporuplných tvrzeních nabyla hlídka podezření, že by trojice mužů mohla koloběžku odcizit někde v okolních domech. Všechny vchodové dveře byly ale zamčené,“ popsal Novotný.

Pozornost strážníků následně přitáhla igelitová taška, kterou měl jeden z mužů u sebe. Ten ukázal, že uvnitř jsou dva páry značkových sportovní bot rozdílné velikosti. Na dotaz hlídky, jak k této obuvi přišel, uvedl, že je má od své sestry.

Muži zákona se opět ptali na koloběžku i boty, až se jeden z podezřelých přiznal, že koloběžku ukradl z chodby domu v ulici Důlce. Nadále ale trval na tom, že boty dostal od své sestry. Pak už zadržení putovali do rukou Policie ČR s podezřením na trestný čin.