V pátek 8. června v 22.55 hodin vyjeli ústečtí strážníci do ulice Šípková, kde dle oznámení na tísňovou linku muž tyčí mlátil do jednoho ze zaparkovaných vozidel. Volající operátorovi popsal vzhled a oblečení dotyčného muže. Hlídka po příjezdu na místo spatřila muže, který odpovídal  danému popisu. Po spatření hlídky z místa utekl do centrálního parku, kde se před strážníky schoval do křoví.

Strážníci muže vyzvali, aby svůj úkryt opustil, ale ten na výzvy nereagoval a dal se opět na útěk. Zanedlouho byl strážníky dostižen. Vzhledem k tomu, že při zadržení kladl aktivní odpor, byly proti němu použity donucovací prostředky, kdy dotyčný nakonec skončil ve služebních poutech.

Celá situace byla zadokumentována a vzhledem k výši škody na vozidle, kterou dotyčný svým protiprávním jednáním způsobil, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Strážníci s napadeným mužem.Napadení

V neděli 10. června v 14.54 hodin v ulici U městských domů ležel na zemi zraněný člověk. Vyslaná hlídka na místě nalezla muže středního věku, který strážníkům sdělil, že ho fyzicky napadl neznámý muž, který ho několikrát udeřil pěstí do obličeje, přičemž mu způsobil tržné zranění obočí a silný otok pravého oka.

Strážníci dotyčnému poskytli první pomoc a na místo přivolali zdravotní záchrannou službu, která zraněného odvezla do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření. Vzhledem k podezření na trestný čin, kterého se svým protiprávním jednáním dopustil neznámý útočník, byl případ po celkovém zadokumentování předán k dořešení Policii ČR.