Velkou smůlu měl celostátně hledaný muž, který si v pondělí 7. února odpoledne vyšel do obchodu Penny v Revoluční ulici na nákup. Poznali ho tam strážníci.

Hlídku původně přivolal telefonát kvůli zloději. Podle popisu však na místě nikoho takového nenašla. "Nicméně si u pokladny všimla muže, který se podobal popisu osoby celostátně hledané Policií ČR. Proto si strážníci počkali na dotyčného ve vstupním prostoru OD Labe, kdy ho oslovili a vyzvali k prokázání totožnosti," popsal události Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Muž u sebe neměl žádný doklad totožnosti, údaje o sobě hlídce nadiktoval. Jenže jak se obratem ukázalo, falešné. "Lustrací z registru obyvatel strážníci zjistili, že by se mělo jednat o Pavla R., ale neznámý muž neodpovídal fotografii v tomto registru," objasnil Novotný.

Ústecký Toxi tým v akci na Trmicku
V ghettech kvetou kšefty s drogami. Loni našli v kraji rekordních 40 varen

Poté věci nabraly rychlý spád. Strážníci chtěli neznámého předvést na služebnu Policie ČR, ten však odmítal. Ti ho proto zpacifikovali a na služebně stejně skončil, navíc v poutech. Tam se ukázala skutečná totožnost muže a potvrdilo se podezření, že je v celostátním pátrání.