K otravám mělo dojít v ústecké čtvrti Skřivánek. Existují obavy, že někdo neoprávněně použil návnadu k hubení potkanů. Psi po pozření zvraceli a pak zemřeli. Podle televize série úmrtí začala před týdnem. „Úzce spolupracujeme s veterinárními klinikami," sdělila serveru TN.cz mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Na začátku letošního roku několik psů umíralo za nevyjasněných okolností v Panenském Týnci, Žerotíně a Sulci. Policisté tehdy prověřovali i možnou spojitost mezi trávením psů a loupením. Minimálně v jednom případě totiž došlo ke krádežím v nemovitosti, u které se někdo pokusil otrávit psa. Ten naštěstí přežil.

Projevy otravy mohou být podle odborníků různé, záleží na množství a použitém jedu. Při požití se ale vždy rychle zhorší zdravotní stav a nastupuje nechutenství, zvracení, nadměrné slinění, apatie, malátnost nebo křeče a občas i krvácivý průjem.

Chovatel má v takovém případě neprodleně spěchat se psem k veterináři, který mu zavede infuzi. „Čas je rozhodující,“ sdělil už dříve Deníku veterinář Jiří Mareš.