Rozhodl o tom v pátek 22. února Krajský soud v Ústí nad Labem, který tak zamítl odvolání dotačního úřadu, a potvrdil tak nedávný rozsudek okresního soudu. „Předpoklady pro přiznání nároku byly splněny,“ uvedl ve zdůvodnění soudce Tomáš Hodný. Současně soud výpověď zneplatnil.

„Jsme rozsudkem velmi rozhořčeni. Připadá nám neuvěřitelné, že soud trvá na tom, abychom nadále zaměstnávali úřednici, která byla pravomocně odsouzena v rámci kauzy rozdělování dotací z ROP Severozápad a výrazně se podílela na vytvoření špatného jména svého zaměstnavatele. Vzhledem k tomu, že jsme povinni vyplatit nemalou částku za ušlou mzdu odsouzené zaměstnankyně z veřejných financí, zvažujeme další možnosti obrany proti tomuto rozsudku,“ uvedl mluvčí dotačního úřadu Pavel Žinčík.

Kotlanová chtěla od úřadu zaplatit mzdu za roky 2012 až 2014 a zneplatnit i výpověď, kterou dostala za šéfování Pavla Markvarta. V té době totiž začala spolupracovat při rozkrývání údajných machinací s dotacemi s policií, a výpověď tak podle ní byla účelová. Nakonec i sám Markvart a exnáměstek hejtmanky Pavel Kouda dostali podmínečné tresty.

Podrobnosti najdete v zítřejším vydání Deníku.