Na hobby Ústečanky za hranou zákona začínali upozorňovat sami číšníci prostřednictvím sociálních sítí v první polovině ledna. Mladá žena za sebou nechala v mnoha hospodách nezanedbatelnou útratu. Vytratila se a majitelům a obsluze zbyly oči pro pláč. Na základě několika ohlášení se případem již začala zabývat policie.

„Tento případ je v současné době v šetření ústeckých policistů. V tuto chvíli policisté prověřují čtyři případy, kdy žena odešla bez placení z restauračního zařízení nebo kavárny. Podezřelou již máme na základě vyhodnocených kamerových záznamů ztotožněnou,“ řekla Deníku mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Hospodám a podnikům na Ústecku v lednu zatápí nezvaný host. Mladá žena z restaurací a hospod utíká bez placení.
Chyť mě, když to dokážeš! Ústečanka má nové hobby, z hospod utíká bez placení

Přestože poškozených restaurací, kde Ústečanka vesele a zdarma konzumovala, je s největší pravděpodobností daleko více, řeší policie čtyři ohlášené případy.

„Prostřednictvím médií i TV Nova jsme vyzvali další poškozené majitele, aby se k trestnímu oznámení připojili. Bohužel do dnešního dne se nikdo nepřipojil a někteří dokonce sdělili, že to nechtějí řešit,“ uvedla dál Veronika Hyšplerová.

Momentálně se tak škoda, kterou žena způsobila, pohybuje v rovině přestupkové. O trestný čin by šlo v případě, že by se škoda dostala přes hranicí deset tisíc korun.

Restaurace Praha na Střekově zdražila desítku Březňáka o tři koruny. Je to podobné číslo, jako jinde v Ústí. Ne všude se ale k tomu kroku už odhodlali, nebo dokonce odhodlají.
Vyšší DPH pohnulo s cenou piva. Víte, kolik dnes stojí v Ústí půllitr Březňáka?

„Spis bude tedy po prověření všech skutečností v rámci přestupku proti majetku postoupen správnímu orgánu k dořešení, kdy podezřelé hrozí maximálně peněžitá sankce,“ dodala mluvčí ústecké policie.

Naopak Ústečané se na sociálních sítích celou situací převážně baví. Škodnou nazývají novodobým a ústeckým Josefem Abrhámem, čímž poukazují na slavný český film Vrchní, prchni, kde již zesnulý Josef Abrhám hrál hlavní roli.

Do dvou ústeckých restaurací zavítal známý herec Josef Polášek v rámci pořadu Příběhy starých hospod.
FOTO: Na Rychtě nebo Šenkovna. Nejstarší ústecké hospody si vybrali do televize