Velmi nepříjemný zážitek si odnesla starší žena na ústeckém Bukově. Krátce před pátou hodinou odpoledne ji napadl 33letý útočník. Byl zjevně opilý a na chodníku do ní bezdůvodně strkal. "Ve chvíli, kdy se rozhodla zavolat policii, tak si toho muž všimnul, přistoupil k ní a udeřil ji do krku. Následně odešel. Napadená žena si chtěla muže vyfotit. Když byl asi 50 metrů daleko, vytáhla telefon, vyfotila ho a zavolala na linku 158. Muž si jejího volání všimnul, doběhl ji a udeřil do obličeje," popsala události policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. 

Tím však násilník neskončil. Zatímco policejní hlídka už mířila na místo, došel na autobusovou zastávku. Tam si vyhlédl čekající dívku, vytáhl teleskopický obušek a chtěl po ní míček. Naštěstí zasáhli svědci. "Kolem projíždějící řidič, který si napadení ženy všimnul, zastavil na zastávce. Agresor si tedy přestal dívky všímat a šel k vozidlu. Teleskopickým obuškem několikrát poklepal na vozidlo. K agresorovi přistoupil další muž, který na zastávce stál, a obušek mu vytrhl z ruky," uvedla mluvčí Hyšplerová. Svědek pak s dívkou nastoupil do přijíždějícího autobusu.

Agresor se poté rychle z místa sebral a nastoupil do autobusu mířícího na Severní Terasu. Tam už ho vypátrala a zpacifikovala policejní hlídka. Skončil nejprve na služebně a poté na záchytné stanici, protože dechová zkouška u něj ukázala více než dvě promile alkoholu. 

"V nejbližší době mu bude ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestného činu výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let," dodala policejní mluvčí s tím, že jde o člověka, kterého už policie velmi dobře zná a má už bohatou trestní minulost.