Zloděj ukradl elektroinstalaci, šest plastových oken, hliníkový plech, dva kovové regály, kamna, různé nářadí a pozinkový okap.

Tučná kořist

Kořist v domě, kde jsou prováděny stavební úpravy je vždy tučná. V tomto případě zloděj za zhruba 156 tisíc Kč.

Ředitel Severočeské bezpečnostní agentury z Ústí n. L. (SBA) Miroslav Hejna varuje, že rozestavěné objekty jsou pro zloděje velmi zajímavé: „Nejsou ještě obydlené. Pokud někdo přijede s autem pro věci, není to v okolí nikomu divné, protože se na stavbě pracuje. V noci i drobný zloděj si odnese daleko více věcí, než pokud chce krást věci jinde.

Obrana je laciná

Majitel stavby může ušetřit zabezpečením majetku, tedy i materiálu a nářadí, pokud si pronajme bezpečnostní zařízení. Dnes již některé bezpečnostní agentury, včetně naší SBA, montují signalizační zařízení zadarmo. Klient platí jenom pronájem, tedy střežení a přenos signálu na pult centrálního ochrany (PCO).

Když dojde k narušení objektu zlodějem, následuje výjezd bezpečností agentury a upozornění policii, že v tomto místě je podezření na vloupání. Náklady na měsíční provoz jsou v řádu stokorun. To považuji za rozumnou prevenci," uvedl Hejna.