Zamítnutí odvolání je signálem, že zloději nejsou neviditelní a nezjistitelní. I když drobné krádeže jsou často objasňovány s velkými potížemi. Po zloději zůstává minimum stop. Ale právě proto drobné krádeže představují pro obyvatele měst a vesnic trvalou nepříjemnou zátěž.

Velmi mnoho rodin přestalo využívat sklepy, protože jsou velmi častým cílem útoků zlodějů. Jenom za první dva měsíce letošního roku došlo v Ústeckém kraji k více než dvěma tisícům vloupání a krádeží. Deprimující také je, že se policii podaří odhalit jenom dvacet až třicet procent těchto trestných činů.

V případě Hospodky si spravedlnost našla k pachateli cestu a odvolací senát krajského soudu poslal muže do vězení za to, že loni 5. září kolem půl čtvrté ráno v ústecké Pasteurově ulici, poblíže bývalé ústecké nemocnice, postupně vnikl do čtyř vozů.

Klasický noční zlodějský příběh

Po rozbití skla v okně pravých dveří s pomocí šroubováku se dostal do uzamčeného osobního vozu Škoda Octavia, kde nenašel nic zvláštního. Nakonec si vzal aspoň dva nože. Tím způsobil škodu 600 korun, ale poškozením vozidla vznikla škoda daleko vyšší, přes 2 tisíce korun.

Podobně postupoval při vloupání do Suzuki Ignis, kde kromě vzduchu nenašel vůbec nic, ale způsobil škodu na autu za téměř 11 tisíc korun.

Potom se vydal k třetímu vozu. Byla to opět uzamčená Škoda Octavia. Nenalezl tam nic jiného než dva svazky klíčů, což představovalo škodu za 220 korun. Ale na vozidle přitom vznikla škoda téměř 4 tisíce korun.

O dům dál opět rozbil sklo ve dveřích a tím se vloupal do Citroënu. Ani tam nenašel nic, co by mohl ukrást, ale škoda na vozidle dosahovala téměř 3,5 tisíce korun.

K vloupání do automobilů došlo v době, kdy byl Hospodka propuštěn z vězení na podmínku, protože v roce 2009 byl odsouzen pro krádeže.

V dubnu 2011 mohl zpět na svobodu pod podmínkou, že po čtyři roky se nedopustí žádného protiprávního jednání. Jinak se vrátí zpět do vězení.

Hospodka se k útokům na osobní automobily přiznal. Vloupal se do nich, protože hledal navigaci. Tu si u něho údajně objednal jeden taxikář. Potřeboval peníze, protože byl nezaměstnaný a žil u rodičů. Právě potřeboval peníze, aby mohl jet za svou těhotnou družkou do Příbrami.

Nakonec si ale přiznání rozmyslel. Náhle začal tvrdit, že na místě byl ještě jeden zloděj, kterému prý půjčil šroubovák. On do aut nevnikl, jenom stál na křižovatce a hlídal.

Primitivní útok probudil sousedy

Zloději stačily k poškození čtyř automobilů, a k jejich prohledání, jenom tři minuty. Jednání Hospodky bylo zcela typické pro drobné zloděje primitivní.

Policejní hlídka Hospodku zatkla při jeho útěku z Pasteurovy ulice. Policisté mohli bleskově přijet na místo krádeže, protože se zadržený muž vloupal do vozidel s takovou vervou, až sklo létalo kolem, a hluk rozbíjených okének ve dveřích aut probudil obyvatele blízkých domů.

Například jednu svědkyni probudil hluk jako by někdo vyhazoval ven z kontejneru skleněné střepy a chodil po nich. Když vyhlédla z okna ložnice, viděla o půl čtvrté ráno osobu vnořenou do půli těla v pravém okénku stříbrné Octavie. Za okamžik držela v ruce telefon a volala policii.