V případu figuruje manželský pár (44 let a 41 let), který si rodinný rozpočet toužil navýšit domácí výrobou kosmetiky. Manžel v kuchyni a v kýblech tvořil, manželka se starala o objednávky a reklamy. 

„Bohužel o výrobě nelze vůbec mluvit. K výrobě se používaly neparfémované krémy z obchodu, do kterých muž následně přidával různá koření a bylinky,“ uvedli k případu ústečtí kriminalisté.

Z návštěvy improvizovaného tábořiště bezdomovců na Severní Terase.  Na snímku interiér chatky tulačky Jitky, zde drží fotografii svého neoblíbenějšího psa, který zemřel na rakovinu.
Bezdomovci v Ústí. Hrozí jim umrznutí, strážníci je kontrolují dvakrát denně

Kvůli zvyšujícímu se zájmu o kosmetiku si manželka na pomoc musela vzít další asistentky. Ty jí pomáhaly s objednávkami a vyřizováním případných reklamací lákavě nazývaných výrobků Vrásky fuč, Kaviárový král či Malinový sen. Celý byznys ale nabral obřích rozměrů, které se nedalo zvládnout. Navíc - zákonitě došlo ke komplikacím s nedodáním objednávek a nevyřízením reklamací. Byznys se tak začal rychle hroutit.

„V současné době manželé čelí obvinění z podvodu a jsou dále podezřelí z trestného činu nedovoleného podnikání,“ řekla tisková mluvčí Policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

Ilustrační foto.
Dva hledaní skončili v poutech. Jeden utíkal a druhému se stýskalo po družce

Vzhledem k počtu kupujících, kterých je kolem dvou a půl tisíce, policie žádá, aby se lidé ve spojitosti s případem přihlásili na email jan.popcak@pcr.cz.

Mohlo by vás zajímat: Chtěl jen nějakou korunu navíc, šel krást k sousedce. Málem ji zabil

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín