Deník zajímalo, kolik lidí z Ústeckého kraje a s jakou specializací je na místě. „Můžeme pouze potvrdit, že jsme vyčlenili potřebný počet policistů pro Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy. Z taktického hlediska se k nasazení sil nebudeme blíže vyjadřovat,“ uvedl krajský policejní mluvčí Kamil Marek.

Nehoda na dálnici D8, autobus tam narazil do kamionu.
Vážná nehoda na dálnici D8. Ve směru do Německa autobus narazil do kamionu

Policisté nalezli v Klánovickém lese dva mrtvé, dospělého a malé dítě. Stalo se tak v pátek 15. prosince odpoledne poté, co svědkyně kolem 15. hodiny nahlásila, že slyšela střelbu. Kriminalisté následně kvalifikovali případ jako dvojnásobnou vraždu. Po podezřelém policie stále pátrá, veřejnost požádala o kamerové záznamy z aut.

„Objasnění této dvojnásobné vraždy je naší prioritou. Na případu pracuje tým několika desítek těch nejzkušenějších kriminalistů, kteří byli posílení i o kolegy z Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování policejního prezidia,“ uvedla policie na síti X v pondělí. Doplnila, že policisté mimo jiné obsáhle a detailně vyhodnocují všechny zajištěné stopy, což je časově náročné.

Mohlo by vás zajímat: Muže podezřelého z vraždy na Střekově zadrželi v Německu

Zdroj: PČR