Příčiny mordu šetří policie. Podle informací CNN Prima NEWS měl muž napadnout druhého muže a nožem mu zasadit několik bodných ran. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Okolnosti samotné události jsou předmětem dalšího prověřování, a tudíž nelze v tuto chvíli sdělit bližší informace,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Ilustrační foto.
Lidé v Ústí budou bez vody. Víme, kde se chystá odstávka

K vraždě došlo v relativně novém a poměrně komfortním penzionu ve větším komplexu na Střekově, kde je také sportovní hala. „Nemůžu vám k tomu nic říct,“ sdělil Deníku provozovatel zařízení Jan Pehl s tím, že věc je ve vyšetřování a má od policie povinnost mlčenlivosti. Penzion každopádně není uzavřen a funguje dál.

Z výcviku nemocniční ostrahy, jak zneškodněnit útočníka. Výcvik vedou policisté a strážníci.
Nemocniční ostrahu v Ústí cvičí policisté a strážníci, aby zvládala agresory

V úterý 17. října dopoledne v souvislosti s vraždou policisté pročesávali širší okolí penzionu. Podle CNN Prima News byly indicie, že hledali vražednou zbraň. V Ústeckém kraji došlo do 30. září zatím k 11 vraždám, z nichž se 9 už policii podařilo objasnit. Je to zatím v období leden až září o pět vražd méně než loni.  

Mohlo by vás zajímat: Ústí vloží miliony do oživení Mánesových sadů. Čeká na dotaci

Zdroj: Janni Vorlíček