Hned po nastěhování „gastro vercajku“ jim během noci kdosi ukradl novou vakuovou baličku za 35 tisíc korun. „Doba je zlá a tahle investice byla pro nás dost na brzdy,“ líčil jeden z provozovatelů Karel Rohlíček.

Investici nakonec zachránila vnímavá policejní hlídka. Během noční směny totiž spatřila běhat po zšeřelých teplických ulicích jakéhosi muže, který nesl vakuovačku v podpaží. Zastavila ho a ukázalo se, že mu poměrně drahý přístroj neříká „pane“. Teď bude muset svůj čin vysvětlit vyšetřovateli a poté soudu. „Vzhledem k trvajícímu šetření nebudeme víc informací k případu sdělovat,“ poznamenala policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Oběma provozovatelům Tortuga Bay spadl kámen ze srdce. „Tak zázraky se dějí! Všem, kdo nás podpořili, moc děkujeme za sdílení na sociální síti i za podporu a velký dík patří hlavně vnímavé policejní hlídce,“ vzkázali teplickým mužům zákona a svým příznivcům na sociální síti Facebook.

Krajský koordinátor očkování Aleš Chodacki zastupitelům oznámil, že rezignoval
Aleš Chodacki složil funkci koordinátora vakcinace. Nového chce kraj co nejdřív

Teplická pobočka Tortugy ale není jediným gastronomickým podnikem v krajské metropoli, do kterého přišli na návštěvu nezvaní hosté. Začátkem března zloději řádili i v restauraci Pod Lampou v ústecké čtvrti Klíše nedaleko vysokoškolského kampusu. „Vybrali trezor s hotovostí a odnesli si i notebook. Škoda za několik desítek tisíc. Lidé mluvili o tom, že na Klíši nejsme jediní, ovšem konkrétní název restaurace vám nepovím, neznám ho,“ řekl k tomu provozovatel restaurace Pod Lampou Petr Slavík s tím, že jejich případ se policii zatím rozlousknout nepovedlo.

Na Facebooku hovořila o dalším vykradeném podniku například uživatelka, která užívá přezdívku Klarina Vod Berouna. „Ano, asi čtrnáct dni zpět, ale nechci jmenovat,“ napsala v diskusi na otázky ostatních přispěvatelů.

Gang? Podle policie ne

Pokus o vloupání zaznamenali tři neděle nazpátek i v Hospůdce U Lípy v ústecké čtvrti Střekov. Jelikož se ale zloději nedostali dovnitř, vzteky rozmlátili tyčí svody dešťové vody. „Oni by tu asi stejně nenašli nic užitečného, nehledě na kvalitní zabezpečení, které tu máme. Škoda nebyla ani na pojišťovnu nebo volání policie, dosahovala maximálně čtyř tisíc korun. Ale naštve to, člověk si říká, že si jich nikdo nevšiml při zákazu vycházení, museli dělat rachot,“ divil se šéf restaurace Vlastimil Žáček.

Ústecká policie ovšem domněnky o gangu, který vykrádá restaurace, bary a bistra, nepotvrdila. „Za celou dobu výjimečných stavů loni a letos jsme zaznamenali pouze jeden případ vyloupené restaurace,“ dodala ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.