Psali jsme: Invalidního muže kdosi surově zkopal. Manželka hledá svědky

K útoku na bezbranného devětatřicetiletého muže došlo v nočních hodinách při oslavě narozenin jeho synovce. Muž se spolu s ostatními bavil v baru, který byl kromě pro hosty oslavy otevřen i pro veřejnost. Delší dobu si povídal s mužem černé pleti. „Právě tento muž by mohl poskytnout důležité informace při pátrání po pachatelích útoku. Moc ho prosím, zda by se ozval. Jestli ovšem také nepřišel k úhoně," naznačila Radka K., manželka napadeného muže. Právě rozhovor s mužem černé pleti totiž může stát za celým napadením, v baru se totiž scházejí i členové radikálních hnutí a cizinec se svým přítelem jim nemuseli být po chuti.

Z napadení samotného si muž pamatuje jen málo. Po útoku došlo k částečné ztrátě paměti, takže není schopen jistě říct, kde k němu došlo. Jen matně si vybavuje uzavřený prostor se světly, možná tedy toalety. Pachatelé by měli být zřejmě dva, jeden z nich byl robustní s krátkými vlasy a krátkými vousy. Muž si pak už vybavuje jen silné kopy do celého těla. Víc k útoku není napadený schopen říci. Obsluha baru tvrdí, že nic neviděla, že o ničem neví.

Není se ani čemu divit, v nemocnici skončil muž s četnými modřinami, podlitinami, rozbitou hlavou. Přes nateklé oči pomalu ani neviděl.

Nyní je již z nemocnice doma, modřiny mu pomalu blednou, rány se hojí. Psychický stav je však daleko horší. On ani jeho manželka se stále z nepochopitelného útoku nevzpamatovali. Muž je totiž člověk naprosto nekonfliktní, nemá problémy vycházet s lidmi.

Svědkové incidentu či návštěvníci baru, kteří by mohli k případu cokoli říct, se mohou obrátit na e-mail Deníku pavlina.nevrla@denik.cz.

Všechny informace budou manželce napadeného muže okamžitě předány. Kontakt na sebe se žena z pochopitelných důvodů obává zveřejnit.