Onen nedělní podvečer si vzal podle obžaloby ve stavu psychózy v kuchyni z linky menší kuchyňský nůž s černou rukojetí a deseticentimetrovou čepelí. „S tímto přistoupil ke své matce nacházející se v ten okamžik v koupelně bytu, kde jí tímto nožem nejméně dvakrát bodl do oblasti pravého ramene,“ popsal soudnímu senátu v roli žalující strany státní zástupce Vladimír Jan s tím, že během útoku se ale nůž zlomil. Proto se pachatel vrátil zpátky do kuchyně, kde si vzal další, velký kuchyňský nůž s černou rukojetí a širokou, zhruba třiceticentimetrovou čepelí. „Vrátil se zpátky k matce do koupelny a tímto nožem nejméně dvakrát bodnul do oblasti krku. Po tomto útoku matka odešla do obývacího pokoje, kde ji chvíli držel.“

Zraněná a trpící žena se ale svému mučiteli vytrhla a těžce zraněná uprchla ke svým sousedům, kde se definitivně zhroutila. Útočník jí uštědřil celkem čtyři rány. První dvě pronikly jen do svalů a nepoškodily žádné hrudní orgány. Ty další už byly mnohem horší, jedna z nich totiž pronikla kolem páteře a poškodila krční žílu. Sousedka jí poskytla první pomoc a její syn zavolal na místo záchrannou službu a policii. „Resuscitace trvala zhruba čtyřicet minut a byla úspěšná. Poté jsme ji převezli do traumacentra Masarykovy nemocnice. Byl zde lékařský tým a tým záchranné služby,“ přiblížil mluvčí ústecké krajské záchranné služby Prokop Voleník. Vážně poraněná žena zemřela až později v nemocnici.

Muž obviněný z vraždy své matky u soudu v Teplicích
Matkovrah jde do vazby. Přijdu brzo za tebou, řekl po přiznání u soudu

Obžalovaný Seiml se před soudem k činu přiznal, respektive doznal vinu a později po vyslechnutí se vzdal i práva na odvolání. „Svého činu lituji a chtěl bych se omluvit rodině za to, co jsem udělal,“ pronesl po vyslechnutí obžaloby. Později líčil, jak každý den po práci vypil čtyři až pět PET lahví piva, aby mohl spát. Jeho obhájce Jan Svoboda poté většinou hovořil za něj. Soud už se potom nezabýval dokazováním jeho činu, ale takzvanou mírou újmy a odškodněním pozůstalých příbuzných. Líčení skončilo v pátek krátce po poledni.

„Já se ztotožňuji s návrhem pana státního zástupce,“ uvedl obhájce Svoboda na konci projednávání před vyslechnutím rozsudku v závěrečné řeči souhlas s navrhovaným trestem i nařízeným léčením. „Velkou roli sehrálo i to, že záchranná služba se na místo dostavila s opravdu velkým zpožděním, a to mohlo mít zásadní vliv na ten následek,“ pokračoval.

Proti tomu se později ohradil mluvčí záchranné služby Voleník. „Podle záznamů jsme na místo dorazili do deseti minut společně s policií. Je možné, že mladík, který nám volal, ve zmatku volal například policisty a teprve poté nám,“ dodal.

Daniel F. si u ústeckého krajského soudu vyslechl rozsudek v kauze pádu jeho družky z okna domu v Litvínově.
Dostal 10 let za to, že vystrčil z okna družku. Muž i žena to popírají

V čem tedy podle rozsudku, který vynesl předseda soudního senátu Roman Felzmann, spočívala vina? V užití metamfetaminu a neužívání předepsaných léků. Přesto, že dobře věděl, co to udělá s jeho psychikou. Že kvůli snížené odolnosti vůči návykovým látkám bude trpět bludy, stihomamem a depresemi. „Čímž si sám způsobil psychotický stav, který mohl stejně jako své chování předvídat,“ odůvodnil v rozsudku soudce s tím, že teprve v následném psychotickém stavu spáchal svůj čin. Tedy vraždu, za níž by byl jinak za opačných okolností souzen a hrozil by mu trest nikoli od tří do deseti let jako v tomto případě, ale od deseti let výše.

Viděli jste? Chovateli v Ústí musely úřady odebrat osm zanedbaných psů

Zdroj: Janni Vorlíček