Hlídka městské policie vyrazila do garážového dvora v ústecké Veslařské ulici. Svědek ji tam přivolal s tím, že se na místě pohybuje člověk se zbraní v ruce. Když strážníci dorazili, popsal jim oznamovatel situaci. Právě opravoval své auto, když k němu s křikem přiběhla skupina dětí. Nějaký muž na ně prý mířil střelnou zbraní. 

Neznámý měl zamířit do Opletalovy ulice, kde ho hlídka brzy spatřila. "Všimla si muže, odpovídajícího popisu oznamovatele. Ten však vzápětí na hlídku, nacházející se ve služebním voze, namířil krátkou palnou zbraň," popsal dramatický okamžik Jan Novotný, zástupce ředitele Městské policie Ústí nad Labem.

Pes u veterináře. Ilustrační foto
Psy v Ústí nad Labem někdo tráví návnadou proti hlodavcům. Zřejmě úmyslně

Strážníkům nezbylo než také vytáhnout střelnou zbraň a muže s použitím zákonných výzev a následně donucovacích prostředků, hmatů, chvatů a služebních pout, zneškodnit. "Po zákroku bylo zjištěno, že se jedná pouze o maketu střelné zbraně. Tu ale od té reálné nejde nijak rozeznat. Šetření ukázalo, že dotyčný muž má druhý den nastoupit k nařízené ústavní léčbě ZÚ Beřkovice, proto byl hlídkou dopraven do místa bydliště," dodal Novotný.

Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.