Vše odstartovalo v roce 2014. Tehdy se Jaroslav začal starat o svou těžce nemocnou matku. „Otec zemřel a barák jí začal doslova padat na hlavu. Nikdo z mých sourozenců ho nechtěl opravovat a matce pomáhali jen v době, kdy je štědře hostila. Když přestala být soběstačná, přijížděli mě kontrolovat, zda se o ni řádně starám. Přitom každý máme na domu vlastnický podíl,“ líčí Jaroslav.

Když už matka přestala chodit a vyžadovala celodenní péči, sehnal si do domu pečovatelky. „Přišla paní, která mi po pár týdnech řekla, že pečuje o více starých lidí a že jí tedy bude vypomáhat její dcera. A tak to začalo,“ vypráví Jaroslav. Na hodinu si obě ženy účtovaly sto korun. „Pomáhaly mi maminku obsluhovat a asistovaly při tom, když jsem ji šel koupat. Nebyla to bůhvíjaká práce, ale bylo to pro mě východisko, abych nebyl na všechno sám,“ líčí Jaroslav.

Pronásledování skončilo u Maxiček vážnou nehodou
Policisté pronásledovali od Ústí vozidlo. U Maxiček došlo k vážné nehodě

Když jeho matka zemřela, osud si s ním pohrál znovu. Sám onemocněl rakovinou. Obě pečovatelky se mu poté ozvaly, že mu pomohou. „Ta mladá neměla kde bydlet, tak jsem souhlasil, aby žila u mě v přízemí,“ říká senior.

Po ženě chtěl zaplatit pouze vodu a elektřinu, na oplátku mu měla pomoci s domácností. „Nic ale nedělala, jen si půjčovala peníze. Z přízemí si zatím udělala squatt. Lhala mi, že si sehnala práci, přitom mi pak její kamarád říkal, že peníze prohrávala v automatech. Její matka ji kryla,“ tvrdí Jaroslav.

Podle rozsudku se senior zamiloval

Všechny půjčky a dluhy si Jaroslav přesně zapisoval a došel k částce přes 230 tisíc korun. „Reálně jde ale o 650 tisíc, protože jsem za ni všechno platil. Živil jsem ji, šatil, krmil jí psy a půjčoval další peníze. Navíc mi ukradla hotovost i z peněženky nebo z kasiček pro vnoučata,“ doplňuje senior, který nakonec věc dohnal až k soudu.

Tam ale nepochodil, soud ženu v roce 2017 zprostil návrhu na obžalobu. Z rozsudku vyplývá, že se mladá žena trestného činu nedopustila. Prý se do ní senior zamiloval a dával jí peníze dobrovolně. „Jsou to všechno lži, proti kterým se neumím bránit. Z poctivého člověka udělali ožralu a úchyla, který chtěl mít něco s mladou holkou,“ říká Jaroslav, od kterého nyní chtějí jeho sourozenci vyplatit podíly za dům.

„Jak tohle dopadne, nevím, mé ponaučení je, že už bych nikdy nepomáhal vlastní matce a nikdy bych si do baráku nepustil nikoho cizího,“ dodává Jaroslav.

Hasiči se denodenně potýkají s problémy při průjezdu mezi špatně a bezohledně zaparkovanými auty. Ilustrační foto.
Stavbu parkovišť na sídlištích v Ústí zastavil územní plán