Krádeží z minulých dní se zabývají neštěmičtí policisté. Strážci zákona opakovaně varují občany před lehkomyslností a neopatrností, které mohou nechtěnou pozornost zloděje přitáhnout. Oběť šikovného kapsáře si přitom často ještě dlouho nevšimne, že přišla o část svého majetku. 

"Kapsáři vyhledávají místa, kde se pohybuje větší množství lidí. Využívají nepozornosti lidí a nedbalého zacházení s majetkem a osobními doklady. Samotná krádež bývá bleskově rychlá a předem pečlivě nacvičená. Kapsáři kradou tak dokonale a nepozorovaně, že se okradený o chybějících dokladech či peněžence dozví často až mnohem později a zcela na jiném místě, než ke krádeži došlo," upozorňuje policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. "O pachateli a jeho popisu nemá okradený obvykle ani potuchy," dodává.

Policie radí, jak se nestát obětí kapesních zlodějů

Mějte své věci neustále pod kontrolou!

- muži, vše důležité noste v náprsních nebo uzavíratelných kapsách, nikoli v zadních kapsách u kalhot, ženy, nenechávejte peněženku a jiné cennosti navrchu tašek či kabelek
- nenoste své osobní doklady v peněžence
- nemějte při sobě větší finanční hotovost
- PIN k platební kartě mějte zásadně odděleně od samotné karty
- v případě krádeže platební karty okamžitě volejte pobočku banky, krádež oznamte a kartu zablokujte
- zavazadla nikdy nespouštějte z dohledu, tašky, batohy, kde máte peníze nebo jiné cennosti nenoste na zádech, kam nevidíte
- ženy, noste kabelku pokud možno u těla a využijte různá zapínání a zdrhovadla
- uložíte-li zavazadlo v obchodě do nákupního koše, mějte jej stále na očích
- nenechávejte v restauracích svá zavazadla a oblečení bez kontroly, ani jdete-li jen k baru či na toaletu
- při ukládání zboží do zavazadlového prostoru vozidla mějte své věci (zavazadla) stále na očích

Někteří kapsáři maskují svou rychlou ruku bundou, kterou mají přes ni hozenou. Stanete-li se svědky kapesní krádeže, neváhejte s pomocí spoluobčanům, například podání svědectví Policii ČR.

Zdroj: Policie ČR