Předchozí
1 z 5
Další

Martin Harmach z Ústí nad LabemZdroj: archiv Martina Harmacha

Studoval jsem ústecké gymnázium Jateční a rok jsem byl i na ústecké univerzitě. V sedmé třídě jsem dostal k Vánocům svou první kameru, kterou jsem si přál, protože jsem chtěl točit florbalové zápasy školní ligy. Tím jsem se dostal k natáčení videí. Měl jsem k nim blízko i kvůli tomu, že můj praděda byl filmařemv Barrandově.

Martin Harmach z Ústí nad LabemZdroj: archiv Martina Harmacha

Už v sedmnácti letech jsem začal dělat pro florbalový klubu v Ústí nad Labem. Nejdříve jsem se podílel na videoprezentaci a pak jsem přešel na pozici marketingového manažera. S klubem jsme dokonce postoupili do nejvyšší soutěže, kam na nás chodilo kolem 300 fanoušků. Rekord byl asi 800 lidí.
V klubu jsem ale letos v lednu skončil. Jeho směřování bylo odlišné, než byly mé představy.

Martin Harmach z Ústí nad LabemZdroj: archiv Martina Harmacha

Nyní se výhradně věnuji práci pro Český florbal. Tam už dělám také sedm let. Nejdřív jsem pro svaz psal články a pak začal dělat videoobsah – tedy reportáže a rozhovory. Byl jsem na několika mistrovstvích světa. První bylo mužské v roce 2016 v Rize. Pak jsem byl v roce 2017 v Bratislavě na ženském šampionátu, rok poté doma v Praze na mužském. Byla tam úžasná atmosféra. A loni jsem byl ve Švýcarsku, kde naše ženy padly v památném souboji v semifinále s domácím týmem, přestože ještě několik minut před koncem vedly 6:1. To byl asi největší moment mé kariéry u florbalu.

Martin Harmach z Ústí nad LabemZdroj: archiv Martina Harmacha

Florbal je v tomto skvělý, za chvíli může být výsledek úplně jiný. Natáčení rozhovorů po zápase bylo pro mne zdrcující, holky brečely a bylo jim smutno.
Já osobně jsem florbal hrál jen krátce, musel jsem skončit kvůli zdravotním problémům. Kromě florbalu točím i jiné sportovní akce. Například jsem dělal Krupského Ironmana.

Martin Harmach z Ústí nad LabemZdroj: archiv Martina Harmacha

Také jsem se podílel na střihu několika videoklipů pro kapelu Toxic People a točil jsem video pro jazykovou školu. Nyní se těším na srpen, kdy pro Český florbal budeme dělat spoustu rozhovorů a vtipných videí. Moje místo do budoucna vidím určitě ve sportu, nejspíše v marketingu. Hodně se těším na letošní mužské mistrovství světa ve florbale, které bude ve Finsku. Protože se mi líbí finská mentalita, začal jsem se učit finštinu, ale je to strašně těžký jazyk. Mým tajným snem mimo sport, je otevřít si saunu nebo jazzový bar – to mi totiž v Ústí chybí.