Informaci o tom, že je hudebník hospitalizován v nemocnici, přineslo několik zdrojů, včetně televize CNN Prima News. Syn Františka Ringo Čecha posléze uvedl, že jeho otce převezli do pražské Nemocnice na Homolce kvůli mozkové příhodě. Podle informací Blesku je to už podruhé, co ji zpěvák utrpěl. Poprvé to bylo před třemi lety během pobytu v Rakousku.

David Crosby na snímku z roku 1999 v New Yorku.
Zemřel americký zpěvák a kytarista David Crosby. Rockové legendě bylo 81 let

„Už je mi líp,“ citovala v pondělí hudebníka CNN Prima News. Ringo Čech zároveň upřesnil, že lékaři přesný důvod jeho kolapsu neznají.

Portál iDnes informuje, že Ringo Čech aktuálně žije sám. Ještě před několika lety s ním bydlela jeho žena Magda, se kterou jej nyní pojí přátelský vztah.

Barvoslepý malíř 

František Ringo Čech je zpěvák, ale také herec, komik, scénárista, spisovatel a malíř. Na kontě má více než padesát výstav, mimojiné v galeriích v Praze, Vídni, Lyonu nebo Tokiu. „Obrazy mám jako matka děti, nenadržuji žádnému," řekl o svých dílech sám Čech během vernisáže v mimoňském muzeu. Jeho vděčným objektem jsou zejména ženy a každý obraz má vlastní příběh. Zajímavostí je, že maluje i přesto, že je podle informací médií barvoslepý.

Známý je Čech také pro svou politickou kariéru, od roku 1993 do roku 2017 působil v ČSSD a následně kandidoval do České národní rady a také do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.