Předchozí
1 z 6
Další

Jitka Kopecká má v Ústí své království botiček

Jitka Kopecká sbírá boty a botičky všeho druhu, pokud nejsou na obouvání. Má jich přibližně 1800 a některé jsou opravdu unikátní.

Asi mám sběratelství v genech. Můj děda sbíral etikety od sirek. Tatínek byl kouzelníkem a sbíral karty. V jedenácti letech mi rodiče dali první tři botičky, které symbolizovaly naši rodinu. Pak jsem dostala od kamarádky k narozeninám botu. To už byly čtyři a ty se staly základem mé sbírky. 

Jitka KopeckáZdroj: Karel Horký

Každý sběratel je vděčný přítel, protože k narozeninám, svátku i na Vánoce zjednoduší svému okolí výběr dárku. Kamarádi, když jedou na dovolenou, to mají takřka jako povinnost. Čím jedou dále, tím lépe. Získala jsem i menší sbírku od paní, které zemřela maminka a ta také sbírala botičky. Bylo tam pár unikátních kousků.

Jitka KopeckáZdroj: Karel Horký

Dneska mám přibližně 1800 bot, nikoli těch na obouvání. Některé jsou například z Peru, Vietnamu nebo Brazílie. Samozřejmě jedna celá sekce jsou holandské dřeváčky, od centimetrových po třiceticentimetrové.

Jitka KopeckáZdroj: Karel Horký

Většinu mé sbírky nemám vystavenou, ale je v bednách s popiskami. Některé boty nevypadají, ale mám k nim osobní vztah. Některé zase mají to nej, třeba půlcentimetrová náušnice s krásně vypracovanou kovbojskou botou nebo bota ve tvaru funkční židle. Dřív jsem kupovala kde co, ale dneska už si vybírám hezké, zajímavé a neobvyklé kousky, jako třeba svíčku, mýdlo nebo parfém. Mám i několik sad vánočních ozdob.

Jitka KopeckáZdroj: Karel Horký

Pracuji v reklamní agentuře v centru Ústí nad Labem jako account manager. Komunikuji s klienty a zajišťuji jejich potřeby. Co potřebují, vyrobíme v našem grafickém studiu. Děláme i webové stránky a aplikace. Je to taková zajímavá, kreativní práce.

Jitka KopeckáZdroj: Karel Horký

Mám manžela, který statečně toleruje moji sbírku, i když to doma zabírá místo. Pár vystavených kousků zdobí náš byt. Hodně času věnujeme našemu psovi. Máme jorkšíra. Taky dost sportuji. Chodím do fitka a běhám. Já a lidi z firmy pomáháme litoměřickému hospicu. Teď jsem byla ambasadorkou běhu pro hospic. Potěšilo nás, že jsme vybrali slušný peníz. Jako firma pro ně také děláme zadarmo webové stránky.

Jitka KopeckáZdroj: Karel Horký