Od března, kdy se nákaza začala v Česku šířit, testy koronavirus prokázaly ve 465.523 případech. Většina nakažených má lehký průběh nemoci. Vyléčilo se 341 249 lidí, tedy téměř tři čtvrtiny dosud nakažených.

Vakcína, koronavirus. Ilustrační foto
Koronavirus v Česku: které okresy jsou na tom nejlépe a které nejhůře?

On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE 

Šíření epidemie v Česku podle odborníků zejména v posledním týdnu zpomaluje, počty nových pozitivních testů jsou v mezitýdenním srovnání nižší.

Současně ale v minulém týdnu ubylo testů. V pondělí a úterý počet testů proti předchozímu týdnu klesl o tisíce, od středy do soboty pak o více než deset tisíc. V neděli jich laboratoře provedly 8960, nejméně od 4. října, tehdy jich bylo necelých 7800. Podíl pozitivních klesl v neděli na 21 procent z 26 procent v sobotu. O počtu pondělních testů bude ministerstvo informovat dnes večer.

Počet úmrtí s onemocněním covid-19 se dál zvyšuje. Od začátku listopadu zemřelo přes 2900 lidí s koronavirem, dosavadní rekord 252 mrtvých je ze 3. listopadu. V minulém týdnu bylo denně obětí od 130 do 200, v pondělí bylo mrtvých zatím nejméně od 19. října. Při pozdějších aktualizacích se ale údaje o úmrtích většinou mění.

Jan Blatný, Andrej Babiš
Vláda chce nouzový stav do 20. prosince. Schválila i omezení zákazníků v obchodě

Nejhorší situace v ČR zůstává momentálně na Vysočině, dva z jejích pěti okresů jsou nejvíce zasaženými v zemi. Na Havlíčkobrodsku hygienici za uplynulých sedm dní zaznamenali 712 nakažených na sto tisíc obyvatel, na Pelhřimovsku 614. Nad 600 nakažených na sto tisíc obyvatel se dostalo Chrudimsko. Naopak relativně nejlépe je na tom Praha a Praha-západ, kde bylo za uplynulý týden kolem 186 případů koronaviru na sto tisíc obyvatel.