Předchozí
1 z 5
Další

Hana KomárováZdroj: Karel Horký

Původně jsem umělecký sklář. Mám uměleckou průmyslovku v Kamenickém Šenově. Tady v Ústí nad Labem jsem nenašla dobré uplatnění. Po mateřské, když děti byly ještě malé, jsem vypomáhala v jednom ústeckém květinářství. Postupně jsem se dost naučila a hodně mě to oslovilo. Tam jsem poprvé zjistila, že kytky jsou úžasné. Každá kytice je jiná a pořád se dá tvořit něco nového.

Hana KomárováZdroj: Karel Horký

V roce 2013 už nebylo v tom květinářství místo a ocitla jsem se na úřadu práce. Tam mi bylo řečeno, že asi jen tak práci nenajdu, tak jsem se rozhodla, že si otevřu své květinářství. Vypracovala jsem kvalitní podnikatelský plán a dostala dotaci. S pomocí rodiny a kamarádů jsme to tady dali do kupy. Tak začalo květinářství Scarlet. Dnes nabízím kytice a dále doručování květin, květinové krabičky, svatební květinový servis, smuteční vazby, květiny do firem. Dodávám kytičky třeba do hotelu Clarion nebo na ústecký magistrát.

Hana KomárováZdroj: Karel Horký

Dělám také floristické semináře, což jsou takové zážitkové workshopy. Firmy pořádají často pro své zaměstnance zážitkové dny. Když někdo nechce sportovat, tak se může přihlásit do mého floristického workshopu. Společně vytváříme třeba květinovou krabičku a tu si pak odnesou domů.

Hana KomárováZdroj: Karel Horký

Nemám ráda žádné lesklé plastové manžety a upřednostňuji přírodní materiály. Nesnažím se květiny ničím znásilnit a upřednostňuji, aby vynikly. Dávám k nim jenom to, co je nezbytně nutné - jako stuhu nebo přírodní lýko. Hodně mě baví, když někdo objedná něco netradičního. Dělala jsem golfovou kytici, kytice s jezdeckými bičíky, nebo prvním zubem. Posledním trendem je flower box. Tam lidé nemusí řešit vázu a je to kompletní dárek. Nejhorší totiž je, když se dá hezká kytka do špatné vázy. Některé zákazníky už znám a vím, která žena k pánovi patří. Pak dělám kytičku tak, aby se líbila té konkrétní paní. Občas se stane, že mi zákaznice napíše, že nikdy tak hezkou kytku nedostala. To mě vždycky moc těší a penězi se to nedá vyvážit. Inspiraci mě nabízejí ty květiny. 

Hana KomárováZdroj: Karel Horký

Bydlíme s manželem a dětmi v Ústí. Synovi bude teď 19 let a dceři bylo 16. Jsou v pohodě, dobře se učí a nejsou s nimi problémy. I manžel mě podporuje, takže se můžu věnovat naplno svému zaměstnání a zálibě.