Výchovu dalších nadějí si slibují ústečtí atleti od nově zrekonstruované běžecké dráhy a sektorů pro vrhačské disciplíny včetně zázemí na městském stadionu. Město Ústí nad Labem do atletické části sportovního stánku investovalo 7 miliónů korun.

Novinku atleti otestovali koncem září za přítomnosti zástupců města a stavební firmy, kdy došlo k prvnímu vrhu koulí, skoku do dálky a běhu na 200 metrů. Zdejší USK Provod patří mezi úspěšné oddíly, které vychovávají sportovce patřící k evropské špičce. Na sportovišti se denně vystřídají dvě až tři stovky atletů, oddíl samotný má kolem pěti stovek členů.

Rekonstrukce zahrnovala kromě jiného i vybudování nového skladu pro atletické pomůcky, odstranění poničeného tartanového povrchu a položení nového, výměnu rozběhových a vrhačských ploch pro kouli, kladivo a oštěp nebo stávajícího oplocení včetně osazení ochranné klece či záchytné sítě.

„Starý umělý povrch na běžeckém oválu i v jednotlivých sektorech, které využívají atletické kluby, ale také děti ze Základní školy Vinařská, už prostě dosloužil. Nový povrch poskytne žákům i atletickým nadějím kvalitní podmínky pro sportování. Věřím, že přispěje i k tomu, aby v Ústí vyrostl nějaký velký atletický talent, jako jsou Zuzana Hejnová nebo Barbora Špotáková,“ uvedla náměstkyně primátora Věra Nechybová s tím, že město dlouhodobě a systematicky podporuje zejména mládežnické sportovní kluby a renovuje sportoviště.

Trenér 1. třídy Alexej Lesnik z USK Provod doplnil, že téměř dvacet let starý tartan byl místy silně poničen a z červené barvy se měnil na černou, ztrácely se čáry mezi drahami. „Třeba u skoku vysokého hrozilo vážné zranění, na několika místech se v areálu již nedalo trénovat. Na novou dráhu nyní jinak pohlížejí sportující děti a jejich rodiče. Rekonstrukce rovněž zvelebila sektory pro technické disciplíny či sprinty,“ vypočítává pozitivní změny Alexej Lesnik.

Klub USK Provod se pravidelně účastní republikového mistrovství, zásobuje dorostenecké i juniorské reprezentace na Mistrovství Evropy, vychovává šampióny například v trojskoku či oštěpu. 

Zakázku realizovala firma TUBEKO SPORT.