Podle serveru Sion1net k tragédii došlo v neděli v 19 hodin. Chlapec spadl z městské zdi nedaleko stejnojmenného města Krk na nepřístupná pobřežní skaliska. Nejdříve ho resuscitoval místní muž, který se v té době plavil nedaleko břehu, poté ho převzali záchranáři. Po převozu do nemocnice v Rijece těžkým zraněním ale podlehl. „Chlapec zemřel v pondělí kolem třetí hodiny ranní,“ uvedl pro deník Dnevnik policejní mluvčí Svemirka Miočić.

Cestující a přijíždějící vlaková souprava na hlavním nádraží v Berlíně
Stávka strojvedoucích Deutsche Bahn v Německu skončila. Vlaky se znovu rozjely

Jak napsal chorvatský deník Novi List, byl klučina na místě s rodinou a zřítil se z asi desetimetrové výšky na ostré skály.  Podle informací, které listu poskytli očití svědkové tragédie, dítě bylo na procházce ve společnosti svých rodičů. V jednom okamžiku vylezlo na nízkou zídku, která z jedné strany obklopuje park Kamplin. Na její druhé straně je ovšem desetimetrová propast, na jejímž dně jsou pobřežní ostré balvany. Chlapec se pak ze středověkých krčských hradeb zřítil.

Na z pevniny nepřístupném místě tragédie dítě vyzvedl námořník z Krku a převezl ho do vzdálenější, ale z břehu přístupné, lokality Šotobaterija, kde si vážně zraněné dítě převzali zdravotníci.

Jen nízká zídka

Místo, kde došlo k nehodě, je jedno z nejnavštěvovanějších a nejfotografovanějších vyhlídek, kde se po celý rok pohybují četní návštěvníci města Krk. Deník Novy List upozornil, že park je oddělen od nebezpečného srázu pouze nízkou zídkou a připomněl, že se nejedná o první podobnou nehodu na těchto místech.

Dopravní policista. Ilustrační snímek
Osudná chyba. Navigace nasměrovala opilého Čecha do náruče rakouské policie

„Je otázkou, zda obětovat originalitu a krásu středověkých hradeb vyšší bezpečnosti místa, kterou by šlo jistě zajistit ochrannými ploty. V každém případě by se zodpovědné úřady nad tím měly zamyslet,“ napsal Novi list.