„Principem je dodržet jídelníček, který vám lékařka Kateřina Cajthamlová předepíše. A díky tomu zhubnout,“ řekla. Přiznala, že se do všeho vrhá s nadšením. Ze začátku prý ale brečela. Nevěřila v úspěch.
„Partner mě podporoval. Poslouchal, co říkám, povídali jsme si o tom,“ ohlédla se dva měsíce zpět. Právě tak dlouho soutěž trvala.
„Ale taky mě Jiří provokoval. Jedl přede mnou chleba se sádlem a škvarky, moc to vonělo. Účinek byl ale opačný – řekla jsem si prostě NE.“
Romana Všetičková, absolventka olomoucké Palackého univerzity, se nejprve zúčastnila konkurzu v Praze. „Přijelo nás tam padesát pět, patnáct lidí si vybrali,“ vzpomínala. „Absolvovali jsme pohovory, kamerové zkoušky i rozhovor s režisérkou Evou Vlčkovou. Nebyl to pro mě problém, ráda si s lidmi povídám,“ přiznala.
Z blízkých jí rozmlouval reality show její tatínek, žijící v Břeclavi. „Dnes je ale rád, že jsem tam šla, během soutěže jsem shodila 12 kilo a shazuji dál,“ chlubila se.
Za dva měsíce absolvovala sedm natáčecích dnů. Točilo se v Ústí i v Praze, byli u toho i dva jejich vodící retrívři Týna a Basco. „Moc mě to bavilo, věděla jsem, že to má cenu. Vždyť než jsem se přihlásila, nemohla jsem si ani zavázat boty, abych se nezadýchala,“ smála se.
Mít další šanci, nezaváhá. A vůbec ne kvůli zisku. „Spíš kvůli ztrátě kil. Peníze jsme nedostali, ale koupili nám špičkový rotoped a odšťavňovač,“ zářila.
Připustila, že mezi nevidomými je dost obézních. „To proto, že si nemůžeme jít běžně zaběhat, jako vidoucí. Vždy s námi někdo musí být. Také se nevidíme v zrcadle, ale dost jíme,“ vysvětlila.
Reality show Jste to, co jíte doporučila i nevidomé Olině Mihalovičové z ústeckého TyfloCentra. „Už je se štábem v kontaktu. A filmaři mi slíbili, že někdy v létě udělají pro nevidomé přednášku. Možná v Ústí,“ dodala.