Schválením rozpočtu na včerejším mimořádném zasedání obvodní zastupitelé ukončili rozpočtové provizorium. „Ale neznamená to, že už bychom dál nemuseli tolik šetřit, naopak,“ uvedl starosta Jiří Brodský (ODS).
Všem 4 ústeckým obvodům město letos přistřihlo křídla. Místo loňských 90 milionů jim nejdříve dalo na provoz jen 50 milionů korun. Až poté, co obvody avizovaly, že z toho nezajistí všechny své činnosti, přihodilo město ještě dalších 10 milionů.
Na Severní Terasu z prvního balíku připadlo 10 milionů a z druhého jen půl milionu korun. Výsledná suma je o téměř 10 milionů menší než v minulém roce.
Razantně proto obvod musí snížit i výdaje. „Týká se to všech položek a některé jsme úplně vyřadili. Třeba už nebudeme vydávat obvodní zpravodaj,“ řekl Brodský.
Přibližně na polovinu jsou zatím také sníženy prostředky na úklid chodníků a údržbu zeleně.
To se nejvíce nelíbilo opozičním zastupitelům (SZSP, KSČM), kteří proto koaliční (ODS, ČSSD) návrh rozpočtu nepodpořili. Brodský ale řekl, že v květnu, po vyúčtování úspěšnějšího loňského roku, budou tyto peníze navýšeny.
Jana Eichlera (SZSP) zajímalo, proč Terasa vyšla z dělení městské dotace nejhůře. Vysvětlení primátora, které tlumočil starosta, a to že ostatní obvody mají více problémů, nejen jeho ale příliš neuspokojilo.