Podle šéfa dopravního inspektorátu ústecké policie Karola Kočárka se dopravní policisté z Ústecka školí na drogovou problematiku u specialisty z drážďanské dopravní policie, který v rámci výměnného pobytu přijel do Ústí nad Labem. „Naši policisté mají za sebou první lekci. V rámci speciálního školení je čeká ještě dvoudenní kurz, který uspořádáme v dubnu. Specialista z Německa ústecké dopravní policisty školí i pomocí speciálních detektorů, které policistům pomáhají odhalovat návykové látky, například ze slin nebo potu řidičů,“ přiblížil školení šéf ústeckých dopraváků Kočárek.
Zkušenosti policisté čerpají navzájem. Skupina ústeckých dopravních policistů pojede letos do Německa, kde se podělí se zkušenostmi z ústeckých silnic. Školení není jediná akce a spolupráce mezi českou a německou policií. Obě policejní složky si totiž pravidelně vyměňují zkušenosti i přímo při kontrolách na vozovkách.
„V těchto dnech například drážďanská policie předvádí svou laserovou měřící techniku. Smíšené policejní hlídky tak řidiči mohli potkat například v Neštěmicích nebo v Trmicích. Drážďanská policie se v rámci kontrol zaměřuje i na německé řidiče, kteří porušují na ústeckých silnicích dopravní přestupky. Zahraniční policisté ale nezasahují, ale pouze asistují českým policejním hlídkám. Zákon jim totiž zasahovat na území České republiky neumožňuje, i když jsou v uniformách a ve služebním voze,“ řekl šéf ústeckých dopravních policistů Karol Kočárek.