K incident se stal v baru ve vysokoškolské koleji na Klíši v noci ze středy 21. února. „Byl jsem vevnitř a naproti nám seděla dívka,“ vyprávěl Ústečan Miroslav Peřina, jeden ze svědků. K ní si měl podle jeho vyprávění přisednout silně podnapilý Martin Berger.
„Jenže ona ho odehnala. Tak jsem té dívce řekl, aby si přisedla. Ona přišla.“ Jenže Berger se měl během chvíle vrátit. „Začal na mě sprostě řvát, že je to jeho holka,“ pokračoval Peřina. „Ona mu odpověděla, že už dávno není jeho holka.“ Potom prý Berger někam zmizel. „To bylo vše, co se v baru stalo,“ dodal Peřina.

Známý Miroslava Peřiny, Ladislav Třešňák, se s ním stal svědkem dalších událostí. „Když jsme odcházeli domů, spatřili jsme Bergera, jak stojí s tou slečnou venku. Chvilku jsme na to koukali. Bavili se snad o nějakých klíčích od bytu. Najednou jí dal Berger facku.“ To se samozřejmě Ladislavu Třešňákovi nelíbilo. Rozeběhl se k němu a řekl mu: „To budeš mlátit holky, nebo co?“ Po tom měl Berger utéci. Třešňák tedy mladou ženu odvedl do baru. „Řekl jsem jí, ať si Bergera nevšímá.“

Mezitím se prý Peřina snažil Bergera přesvědčit, aby mu už dal pokoj. „Já ho totiž znám z klubu Doma, kde v noci nejspíš opilý rozhazoval letáky a snažil se mě naverbovat do ČSSD, ale po tom excesu s volebními lístky už s ním nic nechci mít.“ Od té doby prý Peřinu urážel, kdykoliv ho potkal.
Incident pokračoval na ulici. „Když jsem se vrátil ven, Berger na mě z dálky, asi třiceti metrů pokřikoval nějaké urážky, asi z třiceti metrů, blíž si netroufl. Tak jsem mu řekl, ať se ukáže, ale to už volal městskou policii.“ Prý tam s Bergerem byl ještě nějaký kamarád.

Ten se prý Bergera ptal, proč to vše dělá, když ho nikdo nenapadl. Když přijeli strážníci, měl se s nimi Berger zdravit jako starý kamarád. Ladislav Třešňák se jim snažil vysvětlit, co se stalo. „Ale jeden policista mi řekl, ať jsem zticha, že ho moje projevy nezajímají.“ Později strážníci přivolali hlídku policie ČR. Ta si prý už Třešňáka vyslechla.

Později Peřinovi volali policisté a ptali se ho, zda ví o nějakém napadení. „Nejprve jsem nevěděl oč jde, protože Bergerovi nikdo neublížil. On ani nechtěl lékařské ošetření. Navíc, kdybych ho v baru praštil, tak ke mě přiběhnou oba vyhazovači a vyhodí mne,“ dodal Peřina.

Martin Berger vše odmítá. „Už jsem na pana Peřinu podal trestní oznámení. Bylo to přesně obráceně. Napadl nás v opilosti v baru on. Ta slečna byla moje bývalá přítelkyně. Její jméno vám ale neřeknu, protože jí do toho nechci zatahovat,“ tvrdil. Pak zatelefonoval ženě, jíž oslovoval „Gabčo“. Přepnul hovor na hlasitý poslech a chvíli s ní o incidentu mluvil. Žena Bergerovi po jeho kratším naléhání váhavě odpověděla, že ji neuhodil. I Bergerův známý Jakub Tykal mluvil o napadení v baru.

V oznámení o incidentu od policie, jež nám Berger poskytl, je napsáno, že Peřina Bergera napadl na křižovatce ulic Klíšská a Jateční. Tedy na ulici a nikoliv v baru, jak Tykal i Berger vyprávěli.