Co vadí tamním obyvatelům? V anketním průzkumu deníku poukazovali na to, že nemají dost příležitostí k nákupu. Samoobsluha v obci je, zrovna tak masna či tržnice Jednoty. Ale… Ceny jsou podle tamních zákazníků nesrovnatelné s cenami v některých ústeckých marketech. „Nakoupit by se dalo, ale je to předražené, nemají konkurenci. Jezdím do Tesca, do Globusu bych musela přestupovat,“ říká na místě Jana Kulhánková. Jednou porovnala, o kolik se liší nákup masa v ústeckém hypermarketu a u chlumeckého prodejce. Vyšel jí rozdíl 180 korun!

Starosta Roman Hanusch už ve včerejším deníku slíbil diskontní prodejnu. Pokud vše dobře dopadne, začne se prý stavět na podzim. „Starostovi nevěřím, mám s ním špatné zkušenosti,“ oponuje Jana Kulhánková. Před lety sliboval vybudovat skatepark a dodnes není. Až do ústeckého Kauflandu jezdí z Chlumce na nákup autobusem 76letá žena. Starosta slibuje a nikde nic není, tvrdí. Nevěří, že budou další možnosti nákupů v obci.

Sliby chyby – vyplývá z názorů i dalších přítomných Dne s deníkem. Vzápětí vyslechli další sliby starosty Romana Hanusche, jenž při rozhovoru s moderátorem Romanem Šimonem mimo jiné řekl, že nechybí nákupní centrum, ale využití stávajících. „Je to v provozovatelích, Paříž má míň supermarketů než Ústí,“ řekl s tím, že v obci nevznikne supermarket, ale obchod větších rozměrů, jehož zákazníky by byli zejména nepojízdní senioři. Spíš než nákupy ale tamní lidi podle jejich starosty trápí vandalismus – pomalované veřejné záchodky, zlikvidované dopravní značky. „Chceme se rozrůst, protože počet obyvatel rovná se peníze,“ zopakoval ambice vedení obce s nynějšími zhruba čtyřmi tisíci obyvateli, kteří se mají brzy dočkat například dřevěných prolézaček. Hřiště či plochy pro děti obec také postrádá.

Témata do diskuse ustoupila do pozadí, když na pódium přišla chlumecká Koťata, radost bude určitě rozdávat i jejich právě vznikající deska, jak prozradila sbormistryně Eva Koupilová. Drsnější podmínky (parkety chyběly) bravurně překonaly i tanečnice Freedomu. Bavili se i dětští účastníci, třicet minut v cash boxu znamenalo jednak zábavu, jednak výhru. Nikdo neodešel s prázdnou. “Bylo to těžké,“ tvrdila Terezka Jeníčková a v ruce držela dvacet chycených lístků.

Petra Podojilová a Kateřina Francková vydaly 140 porcí guláše. Kamelotka Hana Slavíčková měla krátce po 16. hodině už jen jeden výtisk Ústeckého deníku. Za devět korun čtení z regionu a jako bonus gulášek. Tomu se nedá odolat. Na zapití padlo 12 litrů piva a 20 litrů kofoly.

Každý z přítomných má šanci získat Škodu Fabia. K tomu je zapotřebí uhodnout, kolik kuponů čtenářů bude vloženo do schránek v Ústeckém a Libereckém kraji a následně být vylosován. Šancí je ještě pět. Ještě pětkrát, 22. června naposledy, můžete prožít Den s deníkem na Ústecku.

Klikněte na web a dozvíte se víc

Ústecký deník nejsou jen tištěné noviny. Tvoří ho také stránky na internetu. Budou vás ještě v širší míře informovat o aktuálním dění na Ústecku.
První představení proběhlo včera při akci Den s deníkem. Hodně lidí se zajímalo o to, kdy bývají stránky doplňovány o informace. Jsou aktualizovány v průběhu celého dne až do večera. V případě aktuálních událostí samozřejmě nepřetržitě.

Ptali jste se také, zda budou stránky nabízet doplňky. I toho se čtenáři internetového serveru dočkají. V současnosti se již rozrůstají počty fotografií. V následujících týdnech se stane samozřejmostí také zvukový záznam. U vybraných článků si tak budete moci poslechnout, co říká primátor, starosta či ředitel podniku.

Patnáctiletý mladík se také dotazoval na rychlost zobrazení informací na internetu. Po zadání do databáze článků se vytvoří patřičná stránka, která se okamžitě po uložení zobrazí. Internetové stránky jsou v současné době v testovacím provozu, který bude trvat ještě několik dní.

Vyhrajte Škodu Fabia

Škoda Fabia připadne tomu, kdo do schránky na Dnech s deníkem vhodí vyplněný lístek s tipováním, kolik kuponů se celkem sejde při 59 akcích Dne v Ústeckém a Libereckém kraji.

Na Ústecku pokračujeme:

13. dubna na Lidickém náměstí

23. dubna v Chabařovicích

9. května v Trmicích

8. června na Střekově

22. června ve Všebořicích

 

Deník, …moje noviny