Objekt mateřské školky prý nevyhovuje hygienickým normám. „Slyšela jsem, že by se školka měla zavírat, protože nevyhovuje hygieně. Pro rodiče by to byla pohroma. Ne každý si totiž může dovolit vozit své dítě do Ústí,“ řekla na plánované uzavření školky Trmičanka Gabriela Králová, která má dvě děti.
Podle Jany Hostašové z Trmic, která do školky pravidelně vodí svou dcerku Terezku, by ale nemělo jít o zrušení školky, ale jen o dočasné přerušení provozu.

„Co vím, tak má jít pouze o plánovanou rekonstrukci. Ta má začít snad někdy už o letošních letních prázdninách, což by bylo asi nejpřijatelnější řešení. Pokud by to mělo být naopak, nebyla bych příliš spokojena, protože malá je na kolektiv v Trmicích zvyklá a líbí se jí tu,“ řekla Jana Hostašová.

Tajemník Městského úřadu v Trmicích Milan Reichel včera potvrdil, že město plánuje rekonstrukci školky kvůli nevyhovujícím dětským toaletám. „Zatím nedokážeme říct, jestli bude rekonstrukce letos nebo až příští rok. Spíše to vidíme až napřesrok. Když už začneme s opravou klozetů, uděláme rovnou rekonstrukci celého objektu. To si pak vyžádá nemalé investice. Předběžně by šlo až o sedm milionů korun. Na ně si Trmice proto žádají dotace,“ vysvětlil tajemník Milan Reichel.

Podle jeho slov by rekonstrukce mohla být i déletrvající. V takovém případě pak není vyloučeno, že rodiče by své děti dočasně museli umístit v jiné školce.
„Netroufnu si nyní říct, jak dlouho by rekonstrukce trvala. Nepůjde ale asi o krátkodobou záležitost. Rodiče dětí budou včas vyrozuměni o způsobu i délce rekonstrukce. Vše je nyní teprve v přípravě,“ řekl tajemník Reichel.

Trmickou mateřskou školku v současnosti navštěvuje šedesát dětí, což je prý plná kapacita objektu. Je to i tím, že jde o jediné předškolní zařízení ve městě a proto jej rodiče hodně využívají.